Přejít k hlavnímu obsahu

LoLko se vrací do Svitav. Play-off nejvyšší české ligy startuje dnes odpoledne

7. 8. 2022 | 07:44 League of Legends Preview
Hitpoint LEGENDS #5, tak zní název turnaj, jenž ověnčí návrat oblíbené MOBA hry do místa zaslíbeného. Svitavská fabrika opět ožije tím nejlepším domácím League of Legends, to vše ale až za dva týdny, v neděli 21. srpna. Nejprve je potřeba najít nejlepší tři týmy, které si zahrají o český titul a sloty v Evropě. Online část vyřazovacích bojů proběhne tuto neděli 7. srpna.
Účastníci ligy Mastercard Hitpoint Masters
Účastníci ligy Mastercard Hitpoint Masters
Zdroj: Hitpoint.cz

Když soutěž od Hitpointu naposledy ve Svitavách vrcholila, o titul se rvaly týmy eSuba a BRUTE. Po třech letech jsou však karty rozdány trochu jinak a máme zde nové giganty. Ti mohou zapříčinit, že eSuba by se tentokrát nemusela vůbec do European Masters podívat. Do play-off totiž postoupila s odřenýma ušima až ze čtvrtého místa. Po zklamání na Prague Champs si modrá krev nemůže další neúčast ve finále dovolit.

Králem základní části letního splitu Mastercard Hitpoint Masters se stalo Dynamo Eclot. Pardubický celek zaváhal jen jednou, a to ještě k tomu s týmem, který v play-off chybí. BO1 zápasy DNE vyšly na jedničku, nyní se však musí zaměřit na dlouhé a náročné BO5 série. V bitvě o první slot ve finále a na EU Masters se utkají s Entropiqem, jemuž patří druhé místo. Také ten neprohrál s dalšími účastníky play-off, mimo DNE.

Daleko důležitější ale bude zápas třetího se čtvrtým. Úřadující mistři ČR ze SINNERS se utkají s eSubou poté, co dosavadní boje ani jednomu týmu nevycházely dle představ. V neděli od 14:00 navíc půjde o eliminační zápas, který poražený tým vyřadí z účasti na LAN finále ve Svitavách. Tuhle speciální motivaci si hráči nechtějí nechat ujít a do vzájemného šlágru dají své maximum. V základní části mají bilanci nerozhodnou.

„Čekání na návrat k finálovému eventu se zdálo být nekonečné. O to větší mám radost, že se konečně opět potkáme v městě gamingu a díky našim skvělým fanouškům se kulturní centrum Fabrika opět otřese v základech během povzbuzování těch nejlepších českých League of Legends týmů. Dorazí i spousta zajímavých hostů a influencerů, takže se návštěvníci mají opravdu na co těšit,“ říká Ondřej Báča z Hitpointu. Vstupenky zakoupíte zde.

Play-off pavouk Mastercard Hitpoint Masters
Play-off pavouk Mastercard Hitpoint Masters
Foto: Hitpoint.cz
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už více než deset let. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Počet 9000+ článků hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.