Přejít k hlavnímu obsahu

7 týmů má jistou účast na finále Tipsport MČR CS:GO. Kdo je ale doplní?

Tipsport CS:GO Praha přineslo řadu parádních zápasů a tím i klíčové posuny v celkové MČR klasifikaci. Po pražském turnaji a jeho všech fázích už známe sedmičku jistých účastníků finále letošní sezóny. Stále jsou však ve hře posuny v koších a hlavně osmý postupový slot.
Medaile na Tipsport CS:GO
Medaile na Tipsport CS:GO
Zdroj: PLAYzone

SINNERS z Prahy odjížděli bez medaile, ale díky největší porci bodů ze zahraničních soutěží nadále drží jasné první místo. Dynamo Eclot na druhé příčce už nemůže na čelo nijak zaútočit, i kdyby ke dvěma tisícovkám z domácích turnajů přidalo triumf v ESEA Advanced, kam jako jediný CZ/SK tým postoupilo do play-off. Pokud se neudějí žádné další změny v sestavách, tyto týmy budou v Brně nasazeny do prvního koše.

Jistotu účasti na Tipsport MČR CS:GO mají také ENTERPRISE, eSuba, Entropiq Prague, Sampi.Tipsport a nově Cryptova. Pokud nenastanou rozpady či velké změny na soupiskách, tak již nyní známe sedm z osmi účastníků finále letošní sezóny, kde se bude 2. až 6. listopadu bojovat o 2 000 000 Kč. Buď u toho s námi!

Situace na dalších příčkách je ovšem zapeklitá. Aktuálně osmou postupovou příčku drží Universe, sama organizace ale tolik bodů nemá, takže osud UNI je v rukou hráčů, jestli spolu budou pokračovat, a pokud jakými křídly. Za nimi číhají Orde Samurai, 1dayHeroes, Team NARCIS, Inside Games, DEFEATERS, Dark Tigers a Fadee Gaming – všichni při určitém sledu okolností ještě mohou být ve hře o účast na finále.

Žádný ze zmíněných už nemůže vyletět nahoru skrze body ze zahraničních turnajů, takže je jasné, že o všem rozhodne poslední přestupové období. Trumfy ve svých rukou drží Adejis, KWERTZZ, twist, Darber, zur1s a hypo s týmem Universe, jestli to ale budou skutečně oni, koho v Brně uvidíme, to je zatím ve hvězdách. Zakroužkujte si však termín 13. až 23. října, kdy proběhnou poslední přestupy a uzavírka soupisek.

Aktuální pořadí MČR klasifikace:

 1. SINNERS – 4500 MČR bodů
 2. Dynamo Eclot – 3145,8 MČR bodů
 3. ENTERPRISE – 2716,7 MČR bodů
 4. eSuba – 1615,8 MČR bodů
 5. Entropiq Prague – 1609,6 MČR bodů
 6. Sampi.Tipsport – 1392,5 MČR bodů
 7. Cryptova – 811,7 MČR bodů
 8. Universe – 485,4 MČR bodů
 9. Orde Samurai – 391,7 MČR bodů
 10. 1dayHeroes – 241,7 MČR bodů
 11. Team NARCIS – 220,8 MČR bodů
 12. Inside Games – 200 MČR bodů
 13. DEFEATERS – 183,3 MČR bodů
 14. Dark Tigers – 160 MČR bodů
 15. Fadee Gaming – 91,7 MČR bodů
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už více než deset let. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Počet 9000+ článků hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.