Přejít k hlavnímu obsahu

Faker do Ameriky? Každoroční oťukávačka, přestup je téměř nereálný

21. 11. 2022 | 15:55 League of Legends Spekulace
Lee „Faker“ Sang-hyeok je v kontaktu s Team Liquid a Flyquest. S takovou informací přišel v neděli portál blix.gg. Nejslavnější hráč v historii League of Legends podle všeho hledá možnosti mimo T1. Není to ale ojedinělá situace. Faker svou hodnotu zkoumal i v letech minulých a nedá se očekávat, že by svůj dlouholetý domov na konci roku 2022 opustil.
Faker na posledních Worlds
Faker na posledních Worlds
Zdroj: Lance Skundrich/Riot Games

T1 a Faker. Spojení trvající necelých deset let přineslo oběma stranám tunu triumfů a ze samotného 26letého midlanera udělala nejúspěšnějšího hráče všech dob. Nikdo nepřipouští možnost, že by snad Faker T1 opustí. S největší pravděpodobností korejská hvězda v T1 zůstane i do roku 2023, nic na tom nemění ani údajné rozhovory s dvěma americkými organizacemi.

V podobné situaci by Faker už v posledních letech. Hovořilo se o nabídkách z TSM a již zmiňovaných Team Liquid, podle CEO T1 Joe Marshe navíc přijde každý rok obrovská nabídka z Číny. Nikdy však nebyla přijata.

Fakerova strategie je jednoduchá. Na přestupovém trhu zjistí svou hodnotu, kterou pak využívá při vyjednávání se svou stávající organizací. Každým rokem tak Korejcovi na účet chodí vyšší částka.

Přestup nejlepšího hráče, který kdy nastoupil na Summoner's Rift, do Ameriky, by byl nepochybně největším překvapením LoL. Faker neustále ukazuje své kvality a pokud chce pomýšlet na další sportovní úspěchy, odchod do LCS je passé.

Zdroj: blix.gg
Na PLAYzone od března 2022. Zaměření především na League of Legends, FIFA a Wild Rift.