Ještě před měsícem velmi ambiciózní sestava NecroRaisers útočila na přední pozice našich nejvyšších lig, dnes už se neúčastní ani CSL playoff a propadla se dokonce hluboko do 3.ligy zde v GIGABYTE. Minulý týden jsme vás informovali o masivním odchodu hráčů a následném znovuzaložení klanu
Effective Killers, po němž zůstal roster NR pouze dvoučlenný a měl se okamžitě doplnit o další členy s větším prostorem pro trénink. Vše je nakonec ale úplně jinak.
Vše začalo 17.dubna 2008, kdy se k našemu historicky nejstaršímu multiklanu NecroRaisers připojila po dlouhém jednání talentovaná Counter-Strike 1.6 sekce klanu Magic Balloons. MB tehdy výrazně hýbali naší scénou, dokázali oponovat téměř každému týmu a účastnili se nejvyšších lig v obou našich prestižních soutěžích, e-Sports.sk CSL i united-games.cz GIGABYTE. Vedení NR požadovalo dlouhodobě sehrannou skvadru se zaměřením na offline akce, navíc se i slušně chovající, aby nenarazilo jako se squadem vedeným
Václavem "rpg" Vlachem. V tomto ohledu si vybrali určitě správně.
zleva: jeniiik, skriiim, ktL, jAPKO!, kuk1
I tentokrát se vše odstartovalo poměrně slušně. Hned pět dní po svém přestupu k NecroRaisers představili kluci svůj vlastní IRC gather na adrese #nr.gather, jenž má nahradit neaktivní #cs.gather.cz. Tady ale pohádka nabrala doslova jiný směr, asi jako když se ježibaba najednou ocitla v peci, v níž měl původně skončit Jeníček s Mařenkou. Koncem dubna vyplula na povrch kauza s údajným japkovým vyúčtováním peněz od hráče, který se chtěl pomocí sponzorského daru dostat do vedení a CS 1.6 týmu Magic Balloons. Celá tato kampaň byla vedena manažerem MB, a ač zpočátku vypadala věruhodně, ke konci už tomuto faku nevěřil snad nikdo. Místo vyhazovu týmu z NR, si tedy vedení balónků spíše ještě více pošpinilo své špatné jméno.
Bohužel by se dalo říci, že právě tato kauza odstartovala sérii neúspěchů. Na nepříliš nabitém květnovém Mezihernovém turnaji skončila sekce hluboko před očekáváním už ve 2.kole playoff, když nestačila na pozdějšího finalistu, tým eSuba. Následovala senzační jízda pavoukem CSL, výhra nad klany jako
PERUN PG,
SkillZone nebo
UnitedSports. Výborně rozjetý válec najednou však narazil na
xGenesis, ti je v LB vyřadili skórem 13-16 a NR se tak museli spokojit s 5.-6.místem, tým tedy skončil těsně před branami lan finále. Tehdy se lídři sekce skriiim a jAPKO! rozhodli ke kroku, o němž jsme vás informovali minulý týden, změně v kádru, aby zamezili dalšímu kolísání sestavy. To se bohužel zvrtlo v odchod všech dnešních effkill a
Tomáš "jAPKO!" Chyba zůstal v klanu pouze s kamarádem
Martinem "kuk1" Buchtou.
Očekávalo se oznámení nové a silnější sestavy NecroRaisers, po týdenním zkoušení dopadlo vše jinak. Na slotu NR, který se během 2 kol propadl z 1.ligy až do 3., můžeme sice najít pětici nových borců, která Chybu s Buchtou doplnila, jenže se jedná pouze o mix, s nímž bude klan dohrávat GIGABYTE. Jinak vedení nehodlá oznámit novou oficiální sestavu, protože shledalo, že naše scéna nedisponuje potřebným počtem kvalitních hráčů, kteří mají zároveň velkou chuť do hraní i dostatek času pro trénink.
"Nebudeme nabírat nové hráče, nemá to smysl, u nás už nejsou žádní kvalitní hráči, co by do toho byli zažraní. Tudíž nemá smysl začínat něco, co nikam nevede. UG dohrajeme v mixu, který je na našem slotu. Jinak jsme společně s kuk1m na volné noze a nebráníme se případné dobré nabídce."
jAPKO!
Co dodat závěrem? Zase o další kvalitní tým míň. Nezbývá tedy nic jiného než popřát zbytku klanu hodně štěstí v dalším angažmá a doufat, že se třeba jednou v řadách NR objeví sestava, jež by konečně oživila slavné doby tohoto multiklanu.