Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší série roku? T1 přežili infarktový zápas, Faker zářil

25. 3. 2023 | 14:15 League of Legends Reportáž
Play-off nejvyšší korejské soutěže v League of Legends pokračuje ve velkém stylu. T1 se ve svém prvním zápase utkali s KT Rolster a po pěti letech se tak fanoušci dočkali další Telekom války ve vyřazovací části. Čekání se vyplatilo, BO5 série nabídla všech pět her a především parádní rozhodující špíl.
Šťastný Faker
Šťastný Faker
Zdroj: Colin Young-Wolff/Riot Games (s povolením)

Rozhodující zápas série se do historie LCK zapíše jako jeden z těch vůbec nejlepších. Nic lepšího si fanoušci přát nemohli, protože přesně takové hry jsou ozdobou League of Legends.

Start KT Rolster byl vynikající. Ve třinácté minutě už outsider vedl o tři tisíce goldů a přehrával T1. O několik minut později už to byl pětitisícový náskok.

Comeback kralující dynastie LCK začal fight u Barona ve 22. minutě. I s velikým deficitem dokázali T1 zneškodnit tři soupeře a výrazně se přiblížit KT. Vzali svého prvního draka a následovala další úspěšná potyčka. Lee „Faker“ Sang-hyeok posílal jednu luxusní Gragas ult za druhou a byl základním stavebním kamenem návratu T1 do hry.

Konec zápasu byl jedním velkým šílenstvím. Týmy se rvaly o každou výhodu, KT Rolster nestačil ani Elder Drake. Rvačka v 53. minutě začala pro KT výborně, Moon „Cuzz“ Woo-chan se však nechal zbytečně odchytit a jeho tým o výhodu přišel.

Botlane T1 se rozhodla, že už se dál nebude trápit a se vším možným naskočila do čtveřice nepřátel. Ani Fakerův Teleport nakonec nebyl třeba, zápas byl u konce. O poslední zvrat se pokusil Kim „Kiin“ Gi-in, jenž s Jaycem srovnal oba Nexus turrety se zemí, na samotnou základnu už nestačil.

KT bojovali od začátku

Jen málokterý duel v LCK se těší takové oblibě jako ten mezi dvěma tradičními organizacemi T1 a KT Rolster. Historie hovoří ve prospěch trojnásobných mistrů světa, vítězství se čekalo i v sobotu. Ale KT Rolster ukázali své kvality a s favoritem bojovali naprosto vyrovnaně.

Úvodní hru měli T1 pod kontrolou a jen devět killům stačilo k poklidnému prvnímu bodu. To druhý zápas se odehrál v naprosto jiném tempu, které nastolili KT Rolster. Kim „Kiin“ Gi-in se svým Jaxem řádil a zajistil svému celku důležitý triumf.

Třetí a čtvrté utkání vypadalo podobně, čistá výhra T1 a agresivní jízda KT. 2:2, Silver Scrapes na scéně a rozhodnutí v páté hře.

Kdo vyzve T1?

O soupeři Fakera a spol. se rozhodne v neděli od 8:00, kdy začíná série mezi Hanwha Life Esports a Gen.G. Vítěz vyzve právě T1. Z následné série vzejde první finalista jarního splitu LCK.

Horší z dvojice HLE a Gen.G zamíří do lower bracketu a utká se s KT Rolster.

Na PLAYzone od března 2022. Zaměření především na League of Legends a FIFA.