Přejít k hlavnímu obsahu

Český nároďák jako favorit mistrovství světa? Blogg1s a spol. ovládli celou kvalifikaci!

6. 6. 2023 | 15:50 Counter-Strike 2 Reportáž
Česká reprezentace nebude chybět na dalším ročníku mistrovství světa v CS:GO. Nebo Counter-Strike 2, záleže na tom, kdy nové pokračování dorazí a jestli se Mezinárodní esportová federace rozhodne titul změnit. Třešničkou na dortu po vybojovaném postupu bylo zvládnuté finále s Belgií, díky čemuž bude český výběr nasazenou jedničkou regionu západní Evropy.
Dominik „blogg1s“ Janita na IESF MS 2022
Dominik „blogg1s“ Janita na IESF MS 2022
Zdroj: Štěpán Mach (s povolením)

Čeští reprezentanti mají za sebou náročných několik dní. Manažer Štěpán Mach měl před sebou náročný úkol, kdy v napěchovaných itinerářích domácích týmů musel najít skuliny, aby mohl pro konkrétní zápas poskládat co nejsilnější kádr. Jeho jádro nezlomila ani úvodní porážka v derby proti Slovensku.

Národnímu týmu se totiž podařilo přesunout druhý skupinový duel s Lucemburskem, jenž hravě zvládlo. Patáliím ale nebyl konec. Maximální vynaložené úsilí však přineslo i čtvrtfinálovou výhru nad Irskem. Postup na mistrovství světa Češi už v plné síle zpečetili triumfem nad německou pěticí z BIG Academy a následně ovládli i finále s Belgií. S oběma soupeři bohužel prohrálo Slovensko, které na MS v Rumunsku bude chybět.

Sčítání hráčů
Sčítání hráčů
Foto: Česká asociace esportu

Hlavními pilíři týmu jsou Dominik „blogg1s“ Janita a Josef „MoriiSko“ Maurenc. Osmička hráčů na základní soupisce nestačila, celkově musel manažer Mach oslovit 21 různých střelců, díky čemuž měl 12 různých sestav, které se chvílemi měnily z hodiny na hodinu. Nakonec se ale podařilo do většiny duelů nasadit Jindřicha „ZEDKO“ Chybu a Maxe „SHOCK“ Kvapila. Finální pětici doplňuje Martin „Pechyn“ Pechoušek.

Ze západní Evropy doplní Česko na MS výběry Belgie a Německa. V tuto chvíli známe také složení obhájců ze Severní Makedonie, tedy jádro bývalých BLUEJAYS, a sestavu domácího Rumunska s Ivanem „iM“ Mihaiem. Kvalifikace pro ostatní kouty Evropy proběhnou v následujících dnech. Z jiných regionů bude na medaili útočit výběr USA, který je složen z týmů EG Black a ATK, a v Asii se očekává postup silných The MongolZ.

Vrchol reprezentační sezóny proběhne 25. srpna až 3. září. Do té doby se očekává příchod Counter-Strike 2, který šancemi týmů určitě zamíchá. IESF mistrovství světa tak může zažít svůj nejsledovanější ročník.

Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.