
Nic není těžší než sebrat odvahu a jít s kůží na trh, a to doslova. Zapnout kameru znamená ukázat tvář také hejtrům. Anonymita je pro ně ten nejsilnější item ve výbavě a toxické komentáře na vzhled oblíbenou fatalitou. Bohužel právě takové útoky snadno najdou svůj cíl. Zhruba 30–50 % dospívajících totiž trpí psychickými problémy spojenými s akné: depresemi, úzkostmi a nízkým sebevědomím. Řada hráčů, které streamování láká, se do toho proto raději vůbec nepustí. A právě to má za cíl změnit projekt #druhátvář.
Řešení pro pleť se sklonem k akné
I známí influenceři se stovkami videí a statisíci sledujících totiž řeší úplně stejné problémy jako ty. Také oni museli překonat své bloky a najít recept, jak zkrotit neposednou pleť, než zapnou kameru. Proto také streameři jako Dodo, Jakub Destro, Buba nebo Miley pravidelně používají produkty Effaclar od La Roche-Posay – třeba Effaclar čisticí pěnivý gel nebo krém Effaclar DUO+M.
Dobrý teammate si řekne o pomoc
Nejlepší strategií proti toxické negativitě je hodit hejty za hlavu, být sám sebou a užívat si hraní. Pokud máš pocit, že se ti to nedaří, promluv si o tom s kamarády nebo se zeptej svého oblíbeného streamera na jeho tipy a triky.
A když ani to nepomůže, neboj se obrátit na odborníky, kteří tě rádi anonymně a zdarma nasměrují – třeba na čísle Linky bezpečí 116 111.