
Pořadatelé zápas přehodnotili. V průběhu čtvrté mapy, konkrétně během třetího kola na mapě Sunset, došlo k fatálnímu problému. Hráč akademie KOI Niklas „pika“ Holze měl výpadek spojení. Přestože problém včas nahlásil, mapa se kvůli špatné komunikaci nepozastavila. Výsledek? Kontroverzní 13:0 vítězství ztrácí platnost.
Oslava postupu do finále tak netrvala dlouho. I když šlo o problém, který se pak sice vyřešil, pořadatelé měli zasáhnout. Restart rozhodující mapy tak proběhne dnes ve 13:00 s výchozím skóre 2:0 pro Enterprise. K postupu jim tak stačí vyhrát 10 kol. Akademie KOI dostává druhou šanci, ačkoliv po včerejším výkonu to budou mít těžké.
— VALORANT Esports EMEA (@valesports_emea) May 24, 2025
Enterprise totiž nepřipustili žádné drama. Dominovali a hlavně v poslední mapě hráli jako mašina. Pokud si tenhle mindset udrží, nic se na výsledku nezmění. Jen bude o pár hodin víc nervů. Vítěz dnešního dohrávání postupuje rovnou do velkého finále, kde čeká turecký šampion BBL PCIFIC. A tam jde hlavně o jedno. Výhra výrazně přiblíží možnost hrát příští rok VCT EMEA, tedy mezi absolutní evropskou elitou.
Česká organizace má dobře našlápnuto. Teď ale musí dokázat, že je nerozhodí ani nepříjemný restart. Protože cesta do Evropy vede přes nervy z oceli.
#EMEAChallengers Update:
During Round 3 of Map 4 on Sunset between Enterprise Esports and KOI Fénix, the player „pika“ experienced a disconnect. Although the issue was flagged in time by the player, the map was not paused due to a miscommunication.
As a result, Map 4 will be…— VALORANT Esports EMEA (@valesports_emea) May 24, 2025