Po zániku nejvyšší ženské soutěže ESL Impact došlo k odlivu organizací, které ženské týmy podporovaly. Jedním takovým případem je pětice dnes hrající jako Pigeons, jež pod názvy Nigma Galaxy a Imperial Valkyries tři roky nepřetržitě vládla světové scéně. V loňské sezóně sice byly valkýry sesazeny z trůnu, nicméně vedle ženských turnajích se díky bodům v globálním žebříčku mohou představovat i mezi muži.
Až na jeden případ z roku 2015 se v Evropě podařilo ženským týmům v minulosti vyhrát proti mužské konkurenci a mimo otevřené kvalifikace maximálně jednu mapu. Přepsat historii regionu se však nyní podařilo Pigeons, kterým vlastně jedna mapa stačila. V utkání NODWIN Clutch Series 4 Closed Qualifier šokovali los kogutos otočkou první mapy ze stavu 3:9 tak moc, že soupeř na tu druhou ani nenastoupil!
👀 The new Pigeons roster is already making waves on the men’s scene!
🏆 1:0 vs a top-155 team in the world at the NODWIN Clutch Series 🏆
On the second map, los kogutos couldn’t field three players from their VRS core, so the girls were awarded a technical win pic.twitter.com/D8fUC1i9F4— FEMALEGG (@femalegg) January 19, 2026
Polský celek měl před utkáním problémy se soupiskou a zachránit jej musel Bartek „mASKED“ Trybuła. On sám je přitom magnetem na ženské týmy, protože už loni v červenci byl jako hráč známé organizace Eternal Fire u první prohrané mapy mužského týmu proti ženskému po deseti letech. Po fenomenálním comebacku v podání Pigeons měl být právě mASKED důvodem, proč se zápas na dvě vítězné mapy následně nedohrál.
Namísto Ancientu se u zápasu objevila kontumační porážka a konečný výsledek 2:0. Její potenciální příčina vyplavala záhy. Přítelkyně mASKEDa uvedla na svém streamu, že polský hráč odmítl v utkání pokračovat, protože nevěřil, že jeho spoluhráči nevypustili první mapu úmyslně a „prodáním výsledku“ se nedopustili matchfixingu. Velký úspěch ženského týmu je tak zastíněný kauzou, za kterou hráčky samy nemohou.
— dex (@77dex_) January 19, 2026