Přejít k hlavnímu obsahu

Kingdom Come: Deliverance dostává 8 let po vydání obří update!

14. 2. 2026 | 12:00 Gaming
Poslední update pro první díl Jindřichova putování vyšel před třemi lety. Opravil mnoho bugů a celkově hru zpřístupnil hráčům, kteří v té době netrpělivě čekali na pokračování. Nyní, společně s next Gen updatem na konzole, přichází také vylepšení PC verze. Pro konzole (PS5 a Xbox Series X/S) je to vylepšená vizuální stránka a navýšený frame rate až na 60 fps.
Kingdom Come: Deliverence
Kingdom Come: Deliverence
Zdroj: Warhorse Studios

Zatímco druhý díl Kingdom Come: Deliverance stále dosahuje na nové milníky prodejů a poslední pokořená příčka činí 5 milionů kopií, stále je to necelá polovina prodejů jedničky. Ta prodala již 11 milionů kusů a v posledních šesti měsících se hranost prvního dílu na steamu drží na krásném průměru kolem šesti tisíc hráčů.

SteamDB KCD
SteamDB KCD
Zdroj: SteamDB

Co tedy update vlastně obsahuje? Je to především vylepšení grafiky a také úpravy několika dalších problémů se stabilitou, achievmenty nebo UI. Sám jsem zvědavý, zda se podařilo upravit několik game breaking bugů, na které jsem během hraní ještě dva roky zpět narazil. Pochybuji ale, že by se vývojářům chtělo pouštět až tak hluboko a sahat přímo do samotných úkolů. Oficiální seznam zahrnuje:

  • Integrace účtu Deep Silver (a pokud si jej vytvoříte a hru s ním propojíte, dostanete speciální „oděv“ pro svého herního oře)
  • Fix několika bugů, které měly za následek nekonečný load screen
  • Fixy několika bugů stojících za pády a zamrznutím hry
  • Fix zabugovaných achievmentů Casanova a Full House Sinner
  • Fixy špatných textů, zobrazení placeholder textů a problémů při přepínání jazyků
  • A to nejdůležitější je samozřejmě grafický a next gen facelift celé hry, která se nyní po vizuální stránce přiblížila k dvojce

Nečekejte tedy nové questy nebo rozšíření příběhu. Update je nicméně dostupný zdarma všem, kteří hru již vlastní a pokud jste s návratem k začátku Jindřichova příběhu otáleli, možná nyní je ten správný čas.

A co se oslav pokoření prodejů 5 milionů kopií pro KCD2 týče, například Dan Vávra vše oslavil nákupem starých dobrých konzolí (a starého dobrého Jaguáru, ale my jsme herní web, takže se soustředíme na ty konzole). Amiga 500 a retro ZX Spectrum, na kterých může rozjet pecky jako Worms, Lemmings, The Secret of Monkey Island, Alien Breed, Avalon nebo jeden z prvních Football Managerů.