CEE Champions: Otevřené kvalifikace jsou u konce a los již určil také složení skupinové fáze

24. 9. 2020 01:04
CEE Champions CS:GO
i
CEE Champions CS:GO
Připravovaný online turnaj CEE Champions prověří ty nejlepší CS:GO týmy ze střední a východní Evropy. První kvalifikace v jednotlivých státech startují již v nejbližších dnech a chybět nebude ani ta česko-slovenská, ve které se navíc bude hrát o pořádnou porci MČR bodů.

Organizátoři turnaje CEE Champions ve spolupráci se společností Intel doufají, že turnaj zvýší popularitu esportu ve střední a východní Evropě a umožní předním týmům z těchto regionů soutěžit na mezinárodní úrovni. Turnaj se z důvodu koronavirové pandemie bude konat online, avšak jeho průběh bude vysílán na Twitchi.

Základ turnaje stojí na národních kvalifikacích, ze kterých postoupí vždy dva nejlepší týmy do hlavní fáze. Tam se už zástupci všech států rozdělí do skupin, ze kterých se vždy dva celky probojují do samotné vyřazovací části. Česko-slovenský region je však výjimečný a kvalifikaci má sdílenou. Ta tím pádem nabídne čtyři sloty a vypukne již příští týden. Největším lákadlem turnaje je pak samotný prize pool, který činí parádních 15 000 dolarů.

Dvoufázová národní kvalifikace bude důležitá i pro boje v rámci Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách. Turnaj CEE Champions totiž bude zařazen do jeho bodování a už jen za samotný postup skrze lokální síto obdrží každý postupující tým 150 MČR bodů. Všichni na hraně bodování tak jistě zpozorní! Za následný úspěch v hlavním turnaji bude kromě hezkého prize poolu možné získat ještě další body, celková dotace vypadá takto:

 • 1. místo: 500 MČR bodů
 • 2. místo: 400 MČR bodů
 • 3. místo: 350 MČR bodů
 • 4. místo: 300 MČR bodů
 • 5. – 8. místo: 200 MČR bodů

UPDATE 9. 9.: Hlavní části česko-slovenské kvalifikace se zúčastní celkem osm týmů, kromě čtyř kvalifikovaných celků tak bylo nutné další čtyři pozvat. Tyto týmy již nyní známe, kdo si zahraje s jistotou zahraje o postup?

 • SINNERS
 • Entropiq
 • CZC.eSuba
 • Enterprise Esports

UPDATE 16. 9.: První otevřená kvalifikace je za námi a my známe další dva týmy, které si zahrají o postup do mezinárodní části. Jako první dokázal postoupit tým Sampi, který porazil GuardiaNův mix EUROPSKE CS nebo celek Dynam0. Ve spodní části pavouka se pak v největší síle předvedli hráči Sazka.BRUTE, kteří nejprve přemohli DEFEATERS a celé tažení zakončili úspěšnou třímapovou bitvou proti Dark Tigers.

 • Sampi
 • Sazka.BRUTE

UPDATE 23. 9.: Druhý turnaj pro každého je také za námi a složení hlavní části národní kvalifikace je tím pádem kompletní. Úspěšnými celky jsou Eclot Gaming a DEFEATERS, kteří těsně před branami vyřadili neméně známé týmy Dark Tigers a eEriness MARVO. Vysílání druhé kvalifikace doplnil také los hlavní uzavřené části, kde byly týmy ze čtyř košů již také nalosovány do dvou skupin. Tato hlavní fáze proběhne 25. a 26. září a z každé skupiny postoupí do mezinárodní části dva nejlepší týmy. Skupiny tedy vypadají takto:

 • A: SINNERS, Entropiq, Sazka.BRUTE, Eclot Gaming
 • B: CZC.eSuba, Enterprise Esports, Sampi, DEFEATERS

Organizátorem turnaje je eventová divize týmu eSuba. Novinky o turnaji a kvalifikaci najdete na stránkách pořadatele CEE Champions, nebo na sociálních sítích Twitch, Facebook, Twitter, Instagram a YouTube.

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1781

Doporučená videa: