Dva týmy se loučí s 1. Tipsport COOL ligou, hvězdy z 2. ligy potvrdily své vysoké kvality

4. 10. 2021 11:58
1. Tipsport COOL liga
i
1. Tipsport COOL liga
Zdroj: grafika PLAYzone
Ač se už mohlo zdát, že 10. sezóna Tipsport COOL ligy už byla dávno uzavřena, tak na řadě ještě byla baráž. Ve hře bylo buďto udržení týmů mezi elitou, nebo posun výše nejlepších vyzyvatelů. Vše se sice hrálo bez oficiálního streamu, ale náboj měly jednotlivé zápasy velký.

Jubilejní sezóna 1. Tipsport COOL ligy nejméně vyšla DEFEATERS a nováčkům z GLORE, na které tím pádem čekala baráž. Druhý jmenovaný celek si navíc prošel změnami a baráž měla ukázat, jak na tom nyní jsou. Jejich vyzyvateli se v turnaji hraném GSL formátem stalo duo Cryptova, Dark Tigers, které opanovalo drouhou nejvyšší soutěž. V ní si sice prošli mnoha těžkými duely, aby si baráž vybojovali, ale nakonec svoji roli favoritů potvrdili.

Velká část baráže proběhla v sobotu, prvními poraženými se stali DEFEATERS. Jejich nestabilní soupiska podlehla Cryptově 6:16 na úvodní mapě a druhá se již ani nekonala, kontumační prohrou poté skončil i druhý duel, takže DFS jako organizace padají do 2. Tipsport COOL ligy. Premiérový postup mezi elitu naopak zaznamenala Cryptova, která pod svá křídla vzala Headhunters, tým bez organizace, a ten ukázal své kvality. Zajímavé bude sledovat, co s týmem bude nadále, protože mimo ligu hráli pod vlastním názvem, takže to bude i o tom, jak k tomu přistoupí sama ostravská organizace. Hráči jako Levi, zyored nebo NIO ale do 1. Tipsport COOL ligy patří.

Ve zbylých zápasech sobotního dne dokázali GLORE porazit Dark Tigers 2:0, jakmile ale GLORE na třech mapách nedokázali porazit Cryptovu, tak se tyto dva celky utkaly v rozhodujícím zápase o poslední místo v 1. lize ještě jednou. Nedělní duel ale už byl o něčem jiném, DTG se dobře připravili a kromě jedné těsné mapy, která došla do prodloužení, smetli GLORE jednoznačně a mladá sestava se tedy vrací do 2. ligy. Pro slovenskou pětici tygrů, kterou nedávno posílil zkušený jaro, jde o splnění jasného cíle. Tato organizace má mezi elitou tradici a v závěru sezóny ještě bude bojovat o Vodafone MČR 2021. Tenhle postup je před AOC MČR Tour velkou vzpruhou.

Celkový přehled a detailní statistiky jednotlivých zápasů, nejen této baráže, naleznete tradičně v Zápasovníku.

Baráž o postup či setrvání v 1. Tipsport COOL lize
  Slovensko DEFEATERS 0            
  Sobota 17:00     Slovensko Cryptova 2      
  Slovensko Cryptova 2            
        Sobota 20:00     Slovensko Cryptova  
  Slovensko Dark Tigers 0            
  Sobota 17:00     Slovensko GLORE 1      
  Slovensko GLORE 2            
                 
        Slovensko GLORE 1      
  Slovensko DEFEATERS 0   Neděle 16:00     Slovensko Dark Tigers  
  Sobota 20:00     Slovensko Dark Tigers 2      
  Slovensko Dark Tigers 1            

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8829

Doporučená videa: