StanCifka si z Long Beach odváží 12 500 dolarů

20. 10. 2019 23:52
Mythic Championship V
i
Mythic Championship V
Zapomněli jste na Stanislava Cifku, který patřil k nejlepším na poli Hearthstone a chystal se dobýt i Artifact? Elitní český karetní hráč se nyní vrátil ke kořenům a naplno se věnuje Magic: The Gathering Aréně. Ta oproti papírové verzi nemá žádná omezení a Češi v ní patří k nejužší špičce. No a to opět dokázali na pátém Mythic Championship.

Páté vydání šampionátu Mythic zavítalo na Long Beach a v akci se představilo 32 hráčů z Magic Pro League a 36 Challengerů. Mezi kvalifikovanými hráči nechyběli ani proslulí MTG hráči Martin Jůza a Ondřej Stráský, které doplnil i nám dobře známý Stanislav Cifka. Ten se opět pro jednou rozhodl ukázat svou všestrannost.

Všichni tři čeští zástupci do turnaje vstoupili parádně a díky skóre 5-1 postoupili do druhého dne úvodní části. Tam se už Martinu Jůzovi a Ondřeji Stráskému nedařilo, zaznamenali totiž jedinou výhru. StanCifka však bravurně navázal dosavadní počínání a do osmičlenného play-off postoupil jako nasazená jednička.

Mythic Championship V

Standova rampa však hned ve čtvrtfinále Double Elimination pavouka bohužel nestačila na agresivní strategii Javiera Domíngueze, následného šampiona, a poslední český zástupce spadl o patro níže. Tam si v sice poradil s Williamem Jensenem, poté však nestačil na Andreu Mengucciho a dvě porážky znamenají konečnou.

Elitní český karetní hráč však opět dokázal, že nemá problém přecházet od hry ke hře a dominovat v ní. Za své počínání a postup do TOP8 byl navíc Stanislav 'StanCifka' Cifka oceněn finanční odměnou 12 500 dolarů. Zzbylí dva čeští účastníci si za umístění mezi 28 nejlepšími hráči šampionátu odnášejí rovných 10 tisíc.

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8523

Doporučená videa: