Budapest Five se dostávají do čela Y-Games PRO Series, CZ/SK týmům se příliš nevedlo

10. 5. 2021 23:34
Y-Games PRO Series
i
Y-Games PRO Series
Zdroj: oficiální grafika
Nejznámější slovenský pořadatel esportových turnajů se rozhodl poprvé zacílit i na zahraničí. CS:GO ligou o vysoký prize pool přilákal čtyři týmy ze sousedních států, absolutní domácí špičky se však vedle nich nedočkáme.

Dlouhodobých soutěží máme na domácí scéně zřejmě málo, proto vstupuje do hry nový konkurent. Y-Games se rozhodli pozvednout svoji hru a představují novou ligu PRO Series o 31250 euro, tedy přes 800 tisíc korun. Pozvánku obdržela kompletní domácí špička, toho nejlepšího z naší scény se však v Y-Games PRO Series nedočkáme. Chybět budou konkrétně SINNERS Esports, Entropiq a také eSuba, která nasadí svoji akademii.

Za největší favority z řad česko-slovenských zástupců tedy budou Sampi.Tipsport a ENTERPRISE esports, kterým budou sekundovat další čtyři týmy z 1. Tipsport COOL ligyECLOT, Dark Tigers, DEFEATERS a eEriness MARVO. Osmým CZ/SK týmem v akci bude další nadějná akademie sbírající zkušenosti, Sazka.BRUTE EVO.

V jarní sezóně uvidíme celkem dvanáct týmů, zbylé kvarteto bude zastupovat sousední státy. Maďarská scéna představí to nejlepší, tedy Budapest Five, kteří budou zřejmě tím největším favoritem na titul. Co se týče Polska, tak odsud se bohužel nedočkáme toho nejlepšího v podobě AGO nebo Anonymo, ale pouze aktuální místní desítky CLEANTmix. Ukrajinu zastoupí nedávný finalista Khamsa International Tournament, Marlian Esports, a dvanáctku účastníků doplní Sissi State Punks, které si můžete pamatovat z ligy ESEA Advanced. Začátek ligy je naplánován na pátek 16. dubna, premiérového šampiona ale poznáme až v září.

První hrací kolo:

Druhé hrací kolo:

Třetí hrací kolo:

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8464

Doporučená videa: