CZSK v zahraničí: Na EU Masters nebude Freeze, Kamilius ani Eren

17. 3. 2020 22:40
Freeze
Vypadá to, že na jarních EU Masters mít mnoho zástupců z CZSK, mimo reprezentanty z Hitpoint Masters, neuvidíme. Z boje o evropský pohár jsou už totiž venku také Freeze s Kamiliusem, nebo midlaner Eren.

 Evropa LEC: Pauza

V posledním týdnu se kvůli koronaviru nejvyšší evropská liga nehrála. V pátek začíná 8. hrací týden, ve kterém naše legionáře čekají důležité zápasy v boji o play-off. Šanci zatím živí kompletní čtveřice, ale nejtěžší to bude mít Patrik a jeho EXCEL, který je bod za 6. místem a v tomto týdnu ho čekají zápasy s G2 a Fnatic.

 Turecko TCL: Tarky na pokraji play-off

Tarky, který působí v turecké TCL, minulý týden odehrál pouze jeden zápas a jeho Galkticos drží skóre 5:7, takže se s týmy AURORA a İstanbul Wildcats dělí o 5. až 7. místo. V posledních čtyřech zápasech Galakticos čeká měření sil právě proti jejich soupeřům o play-off, ale také proti Royal Youth (4:8) a SuperMassive (10:3).

 Německo Německo: Freeze s Kamiliusem končí před semifinále

Česko-slovenská dvojka postoupila sice do play-off německé Prime League, ale ve čtvrtfinále podlehla Unicorns of Love 1:2, takže se na EU Masters bohužel nepodívá.  Jediným naším bojujícím zástupcem v této lize zůstává Matúš "Neon" Jakubčík, který se svým Schalke v semifinále vyzve rozjeté Mousesports (LIDER, Jeskla, Promisq...). Na EU Masters postoupí z Německa tři celky a díky umístění v základní části už má Neon místo v tomto turnaji jisté.

Neon Schalke

 Itálie Itálie: Racoon otočil zápas proti Outplayed a Eren tak na EU Masters nebude

V italské lize PG Nationals bohužel postup na European Masters nevyšel ani jednomu z našich zástupců. MjrDee i Eren byli v průběhu play-off oba vyřazeni týmem Racoon, který vždy vyhrál nejtěsnějším rozdílem jedné mapy. V obou zápasech navíc musel otáčet, jelikož v BO3 proti CyberGround (MjrDee) prohrával 0:1 a v BO5 sérii s Outplayed (Eren) dokonce 0:2.

 Srbsko Balkán: Hiro ve finále EBL

O dost veseleji je v balkánské lize EBL, kde Hiro a jeho Crvena Zvezda postoupili do grandfinále přes vítěze základní části ŠAIM SE. Ve vyrovnané sérii Hiro podal velmi solidní výkon a pomohl svému týmu k výhře 3:2. Kvůli tomu, že právě ŠAIM SE vyhrál ligovou fázi, postup do EU Masters měl již zajištěn, takže Crvena Zvezda si své místo v Evropě bude muset vybojovat až ve velkém finále. V něm našeho střelce čeká boj proti Energypot Wizards, kteří své semifinále vyhráli 3:1. 

CZSK hráči v zahraničí
Jméno Role Tým Liga
Czech Republic Marek "Humanoid" Brázda Mid MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Matyáš "Carzzy" Orság AD Carry MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Patrik "Patrik" Jírů AD Carry Excel Esportslogo std.png EXCEL LEC 2019.png LEC
Czech Republic Petr "Denyk" Haramach Support Misfits Gaminglogo std.png Misfits LEC 2019.png LEC
Czech Republic Jakub "Tarky" Vaňkát Support Galakticoslogo std.png Galakticos TCL 2019 logo.png TCL (Turecko)
Czech Republic Nguyễn "Eren" Đức Anh Mid Outplayedlogo std.png Outplayed PG Nationals 2020 Logo.png Itálie
Czech Republic Ondřej "MjrDee" Hrneček Support Cyberground Gaminglogo std.png Cyberground PG Nationals 2020 Logo.png Itálie
 Slovensko Matúš "Neon" Jakubčík AD Carry FC Schalke 04 Esportslogo std.pngFC Schalke 04 Evolution Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Aleš "Freeze" Kněžínek AD Carry Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
 Slovensko Kamil "Kamilius" Košťál Support Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Jakub "Garp" Novotný Top Flayn eSportslogo std.pngFlayn Esports Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
 Slovensko Jakub "Goksi" Goga Jungle Infernal Voidlogo std.png Infernal Void Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
Czech Republic Filip "Hiro" Nguyên AD Carry Crvena zvezda Esportslogo std.png Crvena Zvezda EBL Logo.png Balkán
Czech Republic Jiří "Sawyor" Libánský Jungle Phelan Gaminglogo std.png Phelan Gaming LVP UKLC logo.png Velká Británie
Czech Republic Michal "Zoir" Zíka Mid Demiselogo square.png Demise LVP UKLC logo.png Velká Británie

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1488