CZSK v zahraničí: Úspěchy v LEC, spoustu našich legionářů bojuje o play-off

7. 7. 2020 01:06
Neon Dreams
Po delší době je tu další přehled o počínání českých a slovenských zástupců v zahraničních ligách a soutěžích. Dokonce i Schalke v čele s Neonem dosáhli na první vítězství a enormní množství našich reprezentantů se nyní drží velice slušně ve hře o EU Masters.

 Evropa LEC: Neon pomohl Schalke k první výhře, Patrik zničil G2

Perfektní týden má za sebou Patrik, který s EXCEL dokázal dvakrát zvítězit, a tím se výrazně posunul v boji o play-off. Český střelec zazářil hlavně za Apheliose proti G2, když předváděl naprosto šílené playe a připsal si třetí MVP ocenění v letním splitu. Vůbec první výhru v letním splitu má na kontě Schalke 04, kterým k překvapivé výhře nad Fnatic pomohl i slovenský plejer Neon. MAD Lions (Carzzy a Humanoid) se stále drží na čele tabulky, ale v sobotním zápase po delší době klopýtli a prohráli s Misfits. 

 Německo Německo: Jako na horské dráze

Pokud by se měly výkony česko-slovenských zástupců v Německu k něčemu připodobnit, bylo by to zřejmě "jako na horské dráze". Přesně tak totiž působí aktuální výsledky našich borců. Třeba Kamilius a Freeze minulý týden dokázali dominantně přehrát GamerLegion, ale následně podlehli konkurentům v boji o TOP 2 z Unicorns of Love. V Německu zkrátka v současnosti působí hned několik vysoce kvalitních týmů, o čemž svědčí třeba až 8. místo v podání hvězdného týmu mousesports, který přitom zatím má stále slušnou bilanci 4 výher a 5 proher. Zoiren a jeho mYinsanity zatím do bojů o čelo tabulky nezasahuje. Ve středu žebříčku druhé ligy se drží support MjrDee, do play-off má ve třetí lize nakročeno BadPie. Naopak se nedaří Inspirovi, který s Recast Gaming ve skupině zatím získal jen dva ze šesti bojů a postup se tak vzdaluje.

 Španělsko Španělsko: Robocop pomohl zlomit sérii proher

Po třech vítězstvích přišly pro eMonkeyz tři porážky a o to důležitější byla výhra nad ⁠UCAM Esports Club, kterou si Robocop odsloužil za Malphita se skóre 2/2/16.

 Polsko Polsko: PRIDE stále bez výhry

Dvojice solo-lanerů v polské Ultralize zažívá velmi špatné období. Garp a Proker s týmem PRIDE totiž aktuálně mají na kontě osm proher z osmi zápasů. Z celkové osmičky týmů v nejvyšší polské lize však postupuje do play-off hned šest celků, takže šance na comeback stále žije, ale výsledkový progres musí začít co nejdříve.  

 Velká Británie  Švédsko  Finsko  Dánsko  Norsko  Island Severní Evropa: Erenův Tricked zatím přehrává Dreedyho Barrage

Ve stejné skupině NLC spolu zápolí Eren a Dreedy. Mezitím co Eren s Tricked Esport podlehl jen Fnatic Rising, Dreedy s Barrage má na kontě zatím pouze jedno vítězství. Cílem je uhrát alespoň čtvrté místo a postoupit ze skupin, což je stále velmi reálné. Oba naše zástupce čeká ještě 6 her, ve kterých se může celkové pořadí ještě výrazně měnit.

 Řecko Řecko: Sirinox i Pavkyn mají jisté play-off

Českým hráčům v to řecké lize zatím jde velmi slušně a zejména Sirinoxovy ambice na EU Masters začínají nabývat velmi reálných obrysů. Se svými Game Changers totiž nedávno porazil i lídry ligy z Intrepid Fox Gaming a drží se na druhém místě tabulky. Ani jungler Pavkyn si nevede vůbec zle a do play-off by měl s týmem Gamespace MCE postoupit ze čtvrtého místa.

NLC

 Itálie Itálie: OMON se pomalu chystá na play-off

Midlaner OMON, kterého jsme měli možnost na domácí scéně sledovat pod přezdívkou Motýlek, nejspíš postoupí do play-off v italské lize PG Nationals ze šestého místa. Pokud chce ale tým bojovat o EU Masters, čeká ho ještě dlouhá cesta, jelikož má Cyberground před posledním dvojkolem na kontě 4 výhry a 8 porážek.

 Belgie Belgie: Goksi v těsném boji o TOP 4

Belgickou ligu se vyplatí sledovat díky slovenskému junglerovi Goksimu. Ten s Aethra Esports bojuje o místo v nejlepší čtyřce, které znamená postup do play-off. V cestě za EU Masters je nejdále tým Sector One, který region reprezentoval i na jaře a narazil až v baráži o hlavní část.

 Srbsko Balkán: Speedy s ASUS ROG ELITE stoupá tabulkou

Věhlasný tým ASUS ROG ELITE si prošel před letním splitem obrovskou proměnou a sestavu nyní tvoří zejména mladší, nebo méně prověření hráči. Po úvodních prohrách tým začíná své výkony postupně zlepšovat a v pondělním zápase to dokonce stačilo na vítězství proti jednomu z papírově silnějších týmů SuppUp eSports. Speedyho svěřenci tak ukazují, že se s nimi v boji o play-off musí počítat.

 CZSK hráči v zahraničí
Jméno Role Tým Liga
Czech Republic Marek "Humanoid" Brázda Mid MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Matyáš "Carzzy" Orság AD Carry MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Patrik "Patrik" Jírů AD Carry Excel Esportslogo std.png EXCEL LEC 2019.png LEC
Czech Republic Petr "Denyk" Haramach Support Misfits Gaminglogo std.png Misfits LEC 2019.png LEC
Czech Republic Ondřej "Robocop" Sklenička Top EMonkeyzlogo std.png eMonkeyz SLO2019logo.png  Španělsko
 Slovensko Matúš "Neon" Jakubčík AD Carry FC Schalke 04 Esportslogo std.pngFC Schalke 04 Evolution Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Aleš "Freeze" Kněžínek AD Carry Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
 Slovensko Kamil "Kamilius" Košťál Support Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Michal "Zoiren" Zíka Mid MYinsanitylogo std.pngmYinsanity Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Šimon "OMON" Říháček Mid Cyberground Gaminglogo std.pngCyberground Esports PG Nationals 2020 Logo.png Itálie
Czech Republic Michal "Sirinox" Veit AD Carry Game Changerslogo std.pngGame Changers Greek Legends League logo.png Řecko
Czech Republic Pavel "Pavkyn" Mysliveček Jungle Gamespace Mediterranean College Esportslogo std.pngGamespace MCE Greek Legends League logo.png Řecko
 Slovensko Jakub "Goksi" Goga Jungle Aethra Esportslogo std.pngAethra Esports Belgian League.png Belgie
Czech Republic Libor "Proker" Král Mid PRIDE (Polish Team)logo std.pngPRIDE UL2020 logo big.png Polsko
Czech Republic Jakub "Garp" Novotný Top PRIDE (Polish Team)logo std.pngPRIDE UL2020 logo big.png Polsko
Czech Republic Nguyễn "Eren" Đức Anh Mid Tricked Esportlogo std.pngTricked Esports NLC 2020.png Severní Evropa
Czech Republic Jakub "Dreedy" Viceník Top Barrage Esportslogo std.pngBarrage Esports NLC 2020.png Severní Evropa
Czech Republic Dominik "Speedy" Hanus Trenér ASUS ROG ELITElogo std.pngASUS ROG ELITE EBL Logo.png Balkán
Czech Republic Hoang "Welcom" Quan Top Justforfunlogo std.pngjustforfun Baltic Masters.png Pobaltí
Czech Republic Jan "fremutO" Fremut Trenér Bulldog Esportslogo std.pngBulldog Esports LVP UKLC logo.png Velká Británie
Czech Republic Ondřej "MjrDee" Hrneček Support Aequilibritas E-Sportslogo std.pngAequilibritas E-Sports Prime Leaguelogo square.png Německo (2. liga)
 Slovensko Nicolas "BadPie" Mihalik Top Sparx Esportslogo std.pngSparx Esports Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
Czech Republic Jiří "Inspire" Zoufalý Mid Recast Gaminglogo std.pngRecast Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1580