DrLupo získal přes 2 miliony dolarů pro nemocnici St. Jude na léčbu a výzkum proti rakovině

23. 12. 2019 13:27
St. Jude Hospital
Během pouhých 24 hodin pomohl populární streamer DrLupo vybrat obrovskou částku 2,3 milionu dolarů pro St. Jude Children's Research Hospital. Ačkoliv si stanovil vyšší cíl než původně chtěl, k jeho naplnění mu ale pomohl i další velký skutek.

Benjamin "DrLupo" Lupo je již dobře známou osobností na Twitchi. Jeho Fortnite kariéra ho vytáhla na přední příčky sledovanosti, zejména díky kamarádství s Ninjou. Avšak jeho snažení je trochu jiného rázu než ostatních klasických gaming streamerů. V soukromém životě byl dříve vývojář a programátor, dokud jeho kariéra streamera nenabrala takových obrátek. Nikdy by ho nenapadlo, kam ho může hraní dostat, a tak se snaží pomoct, kde to jen jde. Charitativní eventy dělá opakovaně a v minulých letech se mu podařilo vybrat menší i větší částky na pomoc různým organizacím, charitám či institucím. V tomto ohledu si opět notují s Ninjou, který měl v minulosti podobné aktivity.

DrLupo charitativní stream

O tomto víkendu se mu však podařilo vybrat závratnou částku. Hodně lidí se tentokrát připojilo a v dobrém duchu přispělo na dobrou věc, léčbu a výzkum pro boj s rakovinou. Možná za to mohl duch vánoc či samotný fakt, že se jednalo o nepřetržitý celodenní event, tak či tak, částka 2,3 milionu je úctyhodné číslo. Sám Lupo uznal, že si není jistý co by udělal pro diváky, kdyby se mu podařilo dosáhnout původních 2 milionů. V minulosti zmínil, že si chce stanovovat konzervativnější cíle, ale jednodušše je zvládal naplnit a tak se rozhodl, že tentokrát posune laťku mnohem výše a zamíří do milionových vod.

Ben se již chystal zakončit vysílání v momentě, kdy vybral 1,3 milionu a bohužel se mu tak nepodařilo dosáhnout vytyčeného cíle. V samotném závěru se však na Discordu objevil zástupce společnosti Twitch a jako vánoční dárek věnoval jeden milion dolarů. Naplnil tím cíl, který si DrLupo stanovil a zároveň ho o 300 tisíc dolarů přehodil. Krásné gesto, zejména pokud finance putují na dobrou věc.

O autorovi:

Členem od: 26. 11. 2019
Celkový počet článků:
21