eSuba po devíti měsících propouští Apex sekci

8. 1. 2020 14:29
eSuba Apex Legends
Apex Legends už na domácí scéně nikdo příliš nedůvěřuje. Organizace Inside Games a CZC.eSuba byly dosud posledními z velkých mohykánů, i jeden z nich se ale nyní poroučí. Řeč je o modré krvi, kterou za devět měsíců podpory této battle royale hry prošlo šest hráčů, ale tuto dobu nejvíce zastínilo drama z posledních týdnů.

Od začátku podpory Apex Legends byl kapitánem CZC.eSuby Petr 'Mlcak' Lache, kterého zprvu doplnili Adrián 'Shorty' Hauser a Šimon 'Izzy' Peško. Ve své době šlo o jedny z nejaktivnějších hráčů na domácím poli, kteří díky důslednému grindu patřili na evropském žebříčku mezi špičku. Týmem se postupně protočili také Samuel 'Sammy' Vavrečka, Dominik 'Lands' Zralý a Josef 'Bedo' Hajzler, skutečný turnajový úspěch ale nikdy nedorazil. Cenná umístění však eSuba zaznamenala například na našich turnajích, formát public huntu jim vyhovoval.

Počáteční boom okolo battle royale hry pro tři hráče rychle pominul a vývojáři svůj úspěch nezvládali ukočírovat. Hráči tak utíkali a nových věcí se nedočkávali jak casual hráči, tak ani esportově založení. Pro letošní rok je sice ohlášena velkolepá Apex Legends Global Series (ALGS), ani ta ale eSubu nedonutila setrvat. Posledním zápisem tradiční organizace je tak negativní zpráva z 1. svátku vánočního, kdy vedení propustilo kapitána sekce za hrubé porušení fairplay, konkrétněji za použití nepovolených programu přímo na streamu.

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
7395