EU Masters Play-In: Do hlavní části postupují oba přemožitelé SINNERS

21. 8. 2020 10:50
EU Masters play-in
Vyvrcholení jarního splitu ERL je tady a dočkali jsme se konce play-in části. Do hlavní fáze turnaje nepostupují bohužel česko-slovenští zástupci, ale v baráži se dařilo jejich přemožitelům. Krom GamerLegion, Pompa Team a Intrepid Fox Gaming uzmuli místo v hlavní části také jarní mistři z LDLC OL.

UPDATE #4: Play-In je u konce a do hlavní části turnaje postupují hned tři přemožitelé domácích týmů. Team GamerLegion přehrál španělské G2 Arctic. Přestože Španělé získali jednu hru, Hjarnan a spol. ve zbylých dvou jednoznačně dominovali. Jarní šampioni z LDLC pak dokázali porazit naprosto jednoznačně Riddle Esports, kteří postoupili přes eSubu z druhého místa. Do hlavní skupinové fáze ale postoupili oba přemožitelé týmu SINNERS. V obou sériích měli diváci možnost sledovat velmi rychlé hry, ale v součtu postupují Řekové z Intrepid Fox Gaming a polská výprava, která reprezentovala Pompa Team

Baráž (20. srpna)
Team GamerLegion  Německo 2:1 Španělsko G2 Arctic 
LDLC OL  Francie 2:0 Dánsko Riddle Esports
Intrepid Fox Gaming  Řecko 2:1 Belgie Sector One
Racoon  Itálie 0:2 Polsko 7more7 Pompa Team

UPDATE #3: Bohužel ani druhý den nevyšel CZSK zástupcům podle představ. SINNERS podlehli i podruhé těsně Intrepid Fox Gaming, ale ve skupině uhráli alespoň druhé místo díky výhře nad Five Kings. CZC.eSuba i podruhé jasně přehrála portugalské EGN Generation, ale na favorizované Dány a Němce opět nestačili. 

UPDATE #2: První výhru získali i SINNERS a jejich skupina se tedy vyrovnává, jelikož mají všechny celky 1:1! Hodně pomohl i švédská posila na toplane Zvene, který za Mordekaisera dobře vytvářel nátlak na své lince, ale SINNERS hlavně hráli skvěle jako tým a zaslouženě nad litevskými Five Kings zvítězili. 

UPDATE #1: Zatím to nevypadá vůbec špatně, ale přesto zatím z tří her dokázaly české celky uhrát jen jedinou. CZC.eSuba hrála dlouho vyrovnaně proti Riddle Esports a podobný průběh měl i souboj SINNERS proti Intrepid Fox. Zejména SINNERS měli k výhře opravdu blízko, konkrétně možná jen jeden auto-attack do nexusu, ale Řekové se nakonec dokázali zmátořit a vyhráli. První výhru pro CZSK přinesla až eSuba, která proti EGN Esports zahrála výbornou a dominantní hru, díky níž si připsali první výhru ve skupině.

Z Hitpoint Masters postoupily dva nejlepší League of Legends týmy z Česka a Slovenska na evropský pohár European Masters. Nejlepších 28 evropských týmů mimo LEC bude bojovat o pohádkový prize pool 150 tisíc euro a možnost ukázat se pro týmy z nejvyšší úrovně. 

CZC.eSubu čeká ve skupině souboj s britsko-severskými zástupci z týmu Riddle Esports, kde hraje i zkušený midlaner Sencux se zkušenostmi z týmů jako Misfits či Splyce. S druhým jmenovaným týmem se navíc v roce 2016 ukázal i na světovém šampionátu a o jeho zkušenostech tak není pochyb. V týmu navíc figuruje i dvojice Doxy a Maxi, kteří spolu v dresu NIP postoupili před dvěma lety na EU Masters až do velkého finále.

Skupina A   Skupina B
1. Francie LDLC OL 6 0   1. Německo Team GamerLegion 5 1
2. Španělsko G2 Arctic 3 3   2. Dánsko Riddle Esports 5 1
3. Srbsko CR4ZY 3 3   3. Česká republika CZC.eSuba  2 4
4. Nizozemsko LowLandLions 0 6   4. Portugalsko EGN Esports 0 6
 
Skupina C   Skupina D
1. Itálie Racoon 5 1   1. Řecko Intrepid Fox 4 2
2. Belgie Sector One 4 2   2. Polsko Pompa Team 4 2
3. Portugalsko SAMCLAN 2 4   3. Česká republika SINNERS  2 4
4. Litva Iron Wolves 1 5   4. Litva Five Kings 2 4

Ve skupině eSubu navíc čeká i souboj s Team GamerLegion, kterým v jarním splitu dokázali sebrat i jednu hru. Posledním týmem ve skupině eSuby bude ještě tým EGN Esports, který bude papírově vyrovnanějším soupeřem a pokud chce CZC.eSuba postoupit do baráže, musí tento tým nutně porazit.

SINNERS čekají z prvního pohledu o dost vyrovnanější soupeři. Papírově nejsilnější budou polští 7more7 Pompa Team, kteří přichází ze silné Ultraligy v Polsku. Five Kings z baltské ligy a Intrepid Fox Gaming by ale měli být o dost vyrovnanějším soupeřem a SINNERS tak budou mít reálnou šanci z této skupiny postoupit. 

EU Masters

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1625