Global Games: Češi už jsou ve čtvrtfinále!

26. 11. 2019 11:20
HGG
Český výběr má v rámci dalšího ročníku Hearthstone Global Games za sebou první dvě skupinové fáze. Ani jedna bohužel nebyla vysílána živě, fanoušci si je však mohou vždy zhlédnout ze "živého záznamu". Pokud se tedy plánujete dívat a nechcete si nechat vyzradit konkrétní výsledky našinců, další část článku raději nestudujte.

Období, které se označuje jako offseason, letos naprostá nuda nebude – v Blizzardu se totiž rozhodli vyplnit ho dalším ročníkem Hearthstone Global Games. Pravda, ten se oproti těm minulým dočkal značného zmenšení, o titul bojuje jen menší počet států, které navíc reprezentují už jen dvoučlenné týmy, a na zúžení startovní listiny doplatili Slováci. České barvy na HGG 2019 hájí dvojice Faeli a Jarla, lepší zástupce jsme si přát ani nemohli. Oba totiž patří ke hráčům světového kalibru a kromě zahraničních úspěchů se mohou pyšnit titulem mistra ČR.


UPDATE #1 (20. 11.): V úvodní skupinové fázi bylo 32 zúčastněných dvojic rozděleno do osmi GSL skupin, z každé čekal postup do další fáze na dva nejlepší. Česko bylo přiraženo do skupiny G. V úvodním utkání Jarla a Faeli porazili Belgičany, první šanci na postup ale nevyužili proti Rumunsku. Ve spodní části na ně podruhé čekala Belgie, se kterou si Češi ale naštěstí poradili i na podruhé, a s turnajem se tak zatím neloučí.

HGG 2019: RO32, skupina G
  Belgie Belgie 1            
        Česká republika Česko 1      
  Česká republika Česko 3            
              Rumunsko Rumunsko  
  Rumunsko Rumunsko 3            
        Rumunsko Rumunsko 3      
  Turecko Turecko 0            
                 
        Česká republika Česko 3      
  Belgie Belgie 3         Česká republika Česko  
        Belgie Belgie 2      
  Turecko Turecko 2            

UPDATE #2 (26. 11.): Druhá skupiny proběhly ve stejném formátu jako ty první, jen s polovinou účastníků. České duo se na úvod utkalo se silným Řeckem, kterému podlehlo nejtěsnějším výsledkem. Tentokrát tak Faeli s Jarlou museli zvládnout dva zápasy po sobě. Naštěstí se jim podařilo oplatit porážku z první skupiny Rumunsku a stejně tak dokázali napodruhé vyzrát i na Řecko. Češi tedy postupují mezi nejlepších osm výběrů.

HGG 2019: RO16, skupina D
  Rumunsko Rumunsko 0            
        Dánsko Dánsko 3      
  Dánsko Dánsko 3            
              Dánsko Dánsko  
  Česká republika Česko 2            
        Řecko Řecko 1      
  Řecko Řecko 3            
                 
        Řecko Řecko 1      
  Rumunsko Rumunsko 1         Česká republika Česko  
        Česká republika Česko 3      
  Česká republika Česko 3            

O autorovi:

Členem od: 25. 8. 2016
Celkový počet článků:
1751