Mastercard Hitpoint Masters: Šestičlenné play-off začíná už dnes!

4. 3. 2021 16:17
Hitpoint Masters
i
Hitpoint Masters
Zdroj: Inside Games
Liga Mastercard Hitpoint Masters míří do play-off jarního splitu, ve kterém se šest předních domácích týmů utká v boji o dvě místenky na European Masters a samozřejmě i česko-slovenský titul. Nečekaně základní část opanovali hráči Inside Games, kteří zastínili i SINNERS s eSubou.

V základní části začala nejlépe nová soupiska eSuby, která ale po šesti výhrách v řadě doplatila na změnu patche a začala se propadat tabulkou níž a níž. Od začátku ale překvapovali Inside Games, jelikož MjrDee a spol. se mezi přední týmy ligy zařadil velmi brzy a forma se jen stupňovala. Kolísavé výkony zažili také asi největší favorité jarního splitu SINNERS se soupiskou s hráči jako PiOk, Garp či Vasked.

Dalšími týmy v pořadí byly Vikingekrig Esports, Dark Tigers a ECLOT, z nichž nejvíce potěšili určitě Vikingekrig. Ti i po novoroční změně junglera a trenéra pokračují v týmovém progresu, který ukázali v průběhu Hitpoint Winter a v play-off klidně mohou překvapit i nejlepší trojku, což dokázali i v základní části, kdy vzali po jedné hře jak eSubě, tak i SINNERS.

O vyřazovací část a šanci na titul naopak přišly týmy BRUTE a Inaequalis. Druhý jmenovaný tým byl už před začátkem splitu pasován mezi hlavní outsidery, vzhledem k minimálním zkušenostem sestavy. BRUTE naopak cílili minimálně na postup do play-off, ale kromě ojedinělých pozitivních chvil týmové botlane proti lepším týmům v tabulce zápasy pravidelně ztráceli a nakonec stejně jako Inaequalis zakončili jaro s bilancí 3:11.

Play-off začíná již ve čtvrtek 4. března duelem pátého se šestým, tedy ECLOT a Dark Tigers. Oba týmy mají v sestavě známá jména se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, ať už jde o Dreda, Sufona a Charcu na straně ECLOT, nebo Cybonoxe, Omona či Jaacoolba na straně DTG. 

Pokračuje se pak v neděli, kdy se proti sobě nejdříve utkají Inside Games proti Vikingekrig a následně eSuba proti SINNERS. Zejména druhá BO5 série by mohla být velmi napínavá, vzhledem k závěru základní části, kdy se právě tyto dva celky postarali o dvojitou velkolepou podívanou, ze které nakonec vzešla po výhrách v závěrečném kole a následném tiebreakeru lépe eSuba. V případě prohry se ani jeden ze čtyř nejlepších týmů se soutěží neloučí a místo na EU Masters si může vybojovat skrz losers bracket. 

Play-off jarního splitu
  Česká republika Inside Games -                              
  7. 3. - 15:30                                
  Česká republika Vikingekrig -               Česká republika W WB1 -            
                    18. 3. - ???     Česká republika W WB3 -      
  Česká republika eSuba -               Česká republika W WB2 -            
  7. 3. - 18:00                       21. 3. - ???     Česká republika Šampion  
  Česká republika SINNERS -               Česká republika L WB3 -            
              Česká republika L WB1/2 -   20. 3. - ???     Česká republika W LB4 -      
        Česká republika L WB1/2 -   14. 3. - ???     Česká republika W LB3 -            
  Česká republika Dark Tigers -   11. 3. - 18:00     Česká republika W LB2 -                  
  4. 3. - 18:30     Česká republika W LB1 -                        
  Česká republika ECLOT -                              

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1776

Doporučená videa: