Přední thajský hráč přijde o světový šampionát v PUBG, protože musí narukovat do armády

22. 10. 2019 16:13
Thai Army
Do kariéry profesionálního hráče může člověku vkročit ledacos. Některé státy stále mají povinnou vojenskou službu a například z Jižní Koreje je známa spoustu hráčů, kteří museli své počínání přerušit či nadobro ukončit. Podobně to je i v Thajsku, kde podobná náležitost potkala hráče týmu Armory Gaming před vrcholem celé sezóny.

Armory Gaming jsou jednou ze dvou velkých nadějí regionu jihovýchodní Asie. Za tři letošní části sezóny se AG podařilo jednou zvítězit a dvakrát uhrát druhé místo. Díky těmto výsledkům si vcelku s přehledem zajistili účast na PUBG Global Championship 2019, kde se však bohužel budou muset obejít bez jednoho z hráčů.

Jak jsme naznačili v úvodu, tak právě v Thajsku, odkud celý tým pochází, je stále zavedená povinná vojenská služba. Ta se dělí na tři různé možnosti – černá karta znamená odpuštění, červená karta službu po dobu jednoho až dvou let a třetí možností jsou aktivní zálohy po dobu zhruba tří měsíců. Všichni současní hráči týmu Armory Gaming již mají tuto povinnost odslouženou, jedinou výjimku až dosud byl General_Gaming. Tento hráč původně doufal, že narukování letos přijde podstatně dříve a stihne se tak včas vrátit do světa PUBG. To se ovšem nepovedlo a on se musí s týmem rozloučit pouze týden před startem světového šampionátu.

Do základní sestavy AG se dneškem vrací p1scezPRO, jehož čas v armádě je právě u konce. Jde totiž o jednoho z původních členů týmu, kterého podobná náležitost již potkala. Se svými spoluhráči se moc dobře zná, takže ačkoliv je potkalo v případě Generala nešťastné načasování, na boje s nejlepšími týmy světa budou připraveni.

Armory Gaming

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
7585