Přejít k hlavnímu obsahu

Zápasovník

V této hře aktuálně neprobíhají zápasy.

PUBG: Battlegrounds

4 837
hráčů
1 558
článků
203
turnajů
PUBG je herní kometou roku 2017 z nového žánru Battle Royale her. Titul z dílny Brendana Greena je možné hrát sám, v duu či ve squadu až 4 hráčů. Cílem hráče v herních módech z pohledu první či třetí osoby je zvítězit, tedy během 30minutové hry eliminovat všechny nepřátele z mapy a být posledním přeživším.

Naše kanály

PlayerUnknown's Battlegrounds (dále jen PUBG) je zřejmě nejnadějnějším titulem z nového žánru Battle Royale her. Ze začátku neznámý titul se raketově vypálil směrem k předním příčkám žebříčků herních titulů – jak dle odehraných hodin, tak co se zisků týče. PUBG je dílem herní společnosti Bluehole, která stojí například také za velmi populárním MMORPG Tera. Jde o akční hru spočívající v dominanci nad ostatními hráči, taktickém postupu a často i notné dávce štěstí.

Ve hře jsou dva hlavní herní módy – FPS (pohled první osoby) a TPS (pohled třetí osoby), které se dělí ještě na solo, duo a squad, kde, jak již název těchto módů napovídá, jde o hraní buďto sólo, ve dvou nebo v týmu 3-4 hráčů, ať už to s náhodnými spoluhráči, či vašimi přáteli. Úkol samotného hráče je potom jednoduchý – odstranit všechny protihráče a stát se jediným přeživším. K tomuto cíli však vede nelehká cesta mnohdy i přes celý ostrov Erangel, kde čeká až 99 protivníků (celkem jedna hra pojme až 100 hráčů a trvá do 30 minut) a také nekompromisní „zóna“, která hráčům pomalu ubírá život a rozšiřuje se po celém ostrově, dokud nezbyde jen malý kruh, ve kterém musí hráči bojovat o holý život. Zóně můžete uniknout buďto pěšky nebo s pomocí aut či motorek. Jak již bylo řečeno, hráč potřebuje také štěstí – po celé mapě se nachází ve městech, ruinách, elektrárně, letišti a mnoha dalších místech množství vybavení sloužící jak k přežití, tak naopak i likvidaci. Ve hře lze nalézt vše od slavného AK-47 přes pánvičku po zdravotnické potřeby.

A co vlastně vede hráče k tomu, aby dosáhli na titul poslední přeživší? Jednak body, za které si lze pořídit krabice obsahující oblečení do hry (které lze zpeněžit na Steamu a neposkytuje výhodu ve hře, jedná se jen o doplňky), pak to také může být touha po prestiži, jelikož PUBG má vlastní statistiky a žebříčky nejlepších z nejlepších, ale hlavně pocit toho, že jste dokázali přežít déle než téměř stovka protihráčů tzv. „Winner, winner, chicken dinner!“ (tato hláška pochází z dob zlaté éry Las Vegas, kde nejběžnější výhrou byly dva dolary, což byla cena chodu večeře připravené z kuřecího masa a vývojáři hry si ji oblíbili).

PUBG oslovilo mnoho hráčů také svou jednoduchostí. Žádné mikrotransakce vedoucí k výhodám ve hře, žádné zdlouhavé získávání zkušeností, pouze a jen váš „čistý skill“. I přes svou cenovku, téměř 30 dolarů, si hra již ve fázi testování získala milióny hráčů po celém světě.

1

Minimální hardwarové požadavky:

  • Operační systém: Windows 7

  • Procesor: Intel Core i3-4340 3.6 GHz / AMD FX-6300

  • Grafická karta: nVidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850 (2 GB paměti)

  • RAM: 6 GB

  • HDD: 30 GB volného místa