Rocketmania: Onlajneři jsou králi Visegrádské čtyřky!

8. 3. 2020 19:17
Onlajneři
Rocketmania je projektem společnosti ESE, který spojuje státy Visegrádské čtyřky v jedno velké klání. Po jednotlivých lokálních ligách totiž ve Varšavě tuto neděli proběhne velkolepé finále, kde se nejlepší zástupci jednotlivých států utkají o korunu krále.

První sezóna této ligy odstartovala v polovině prosince, do česko-slovenské odnože se kvalifikovalo osm týmů se známými domácími jmény. Základní část, kde se každý utkal s každým dvakrát, zcela suverénně ovládl tým Symphony (ToXxicko, Gr4nk0, Syracks), který za 14 zápasů ani jednou neprohrál. Následovalo však play-off, kde zcela překvapivě nestačili na trio Onlajneři ani na Gifted Gaming a do mezinárodní fáze se nepodívají. Onlajneři (Lauty, Nalmon, Dave) oproti tomu postoupili přímo do Varšavy a na Gifted ještě čekal rozstřel.

Druhý tým každého státu se totiž posléze ještě utkal o divokou kartu, tedy čtvrtý slot na velkém finále, kam na přímo kromě Onlajnerů postoupili postoupily týmy ESE z Polska a MTK Budapest z Maďarska. Gifted Gaming (elko, Paca, Shad0w) sice jako jediní dokázali porazit maďarské soky z iPon Team Horizon Reapers, ti však díky nejlepšímu skóre při shodě jedné výhry a jedné prohry nakonec doplnili složení LAN finále.

Rocketmania: Season 1
  Polsko ESE 0                  
  Neděle 14:00     Maďarsko Horizon Reapers 0            
  Maďarsko Horizon Reapers 3                  
        Neděle 16:15     Česká republika Onlajneři 4      
  Maďarsko MTK Budapest 2                  
  Neděle 14:45     Česká republika Onlajneři 3            
  Česká republika Onlajneři 3         Neděle 18:00     Česká republika Onlajneři  
                       
        Maďarsko Horizon Reapers 1            
  Polsko ESE 3   Neděle 17:00     Polsko ESE 0      
  Neděle 15:30     Polsko ESE 4            
  Maďarsko MTK Budapest 2                  
PLAYzone Challenge 2020

Grandfinále celé sezóny se uskuteční 8. března v Kinguin Esports Performance Centru v hlavním městě Polska. Na čtveřici týmů čeká prize pool 5 500 zlotých, tedy v přepočtu přes 30 tisíc korun, a už jen pouhá účast znamená kromě nabitých zkušeností alespoň cenu útěchy. Jednoznačným cílem každého ale bude samozřejmě triumfovat, k čemuž bude potřeba třikrát zvítězit. Celé LAN finále se odehraje formátem Double Elimination, kde úvodní kolo horního i spodního pavouka se hraje na tři vítězné hry, finále LB a grandfinále pak v BO7 sérii.

Rozdělení finančních odměn:

 • 1. místo: 2 500 zł (~15 000 Kč)
 • 2. místo: 1 500 zł (~9 000 Kč)
 • 3. místo: 1 000 zł (~6 000 Kč)
 • 4. místo: 500 zł (~3 000 Kč)

Ačkoliv to až do posledních dní vypadalo, že z finále důležitého turnaje pro domácí scénu nebude česky komentovaný přenos, tak nakonec se to podařilo zařídit. Těšit se na vás bude trio sTORM, Cuky a Neonstar.

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
7431