Vulkan Fight Series: SINNERS po dvou vyrovnaných mapách prohrávají ve finále s Gambit

16. 1. 2021 15:36
Gambit Esports
i
Gambit Esports
Na takový zápas jsme dlouho čekali! SINNERS Esports se po roce snažení dostali do finále svého prvního většího online turnaje, kde si v neděli 16. ledna zahrají o parádní finanční odměnu a posun v HLTV žebříčku. Po řadě parádních vítězství na ně však čeká těžký oříšek v podobě největšího favorita turnaje.

Vulkan Fight Series odstartovalo swissem, který SINNERS Esports opanovali a následně využili nejlepšího seedu také v osmifinále play-off. Od čtvrtfinále však začaly skutečné boje, protože do turnaje promluvily pozvané týmy z vysokých pater evropské a CIS scény. SINNERS se však nezalekli a nejprve zametli se švédskými legendami v barvách Dignitas a v pátek následně ukončili i cestu HellRaisers. Díky tomu už jsou tedy ve finále!

Souboj o titul turnaje s prize poolem 45 tisíc dolarů (necelý milion korun) však bude zatím tou největší zkouškou. Soupeřem české jedničky bude ruský výběr Gambit Esports, tedy organizace, která má ve své sbírce i titul ze samotného Majoru. Aktuální světová třináctka se může spolehnout především na duo Ax1Lesh1ro a zkušenosti Hobbita. Aktuální trojka CIS scény za poslední tři měsíce prohrála pouze dvakrát, proti Virtus.pro a Astralis, a výtečnou formu prokázala jednoznačnou výhrou v semifinále nad Nemigou. Papírový favorit je zde naprosto jasný, ale SINNERS už za sebou mají ledacos a tohle může být jejich cesta do Evropy – nemají co ztratit.

Už jen postup do finále by SINNERS Esports měl vůbec poprvé posunout do nejlepší padesátky světového žebříčku, případná výhra by vzhledem k věhlasu soupeře mohla znamenat klidně i hranici TOP 40. Co se týče finančních odměn, tak vítěz bere polovinu celkového prize poolu, tedy 22500 dolarů, a poražený finalista už má nyní jistých 11250 dolarů. Cesta za dost možná největším úspěchem domácího CS:GO týmu za poslední roky proběhne tuto sobotu 16. ledna od 16:30, tak přijďte fandit na stream! Jeho anglickou mutaci naleznete níže.

SINNERS Esports vs. Gambit Esports
beastik  Česká republika
ZEDKO  Česká republika
NEOFRAG  Česká republika
SHOCK  Česká republika
oskar  Česká republika

13:16
14:16

eSuba

 Kazachstán Hobbit
 Rusko interz
 Rusko Ax1Le
 Rusko sh1ro
 Rusko nafany

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8330

Doporučená videa: