TSM ImperialHal byl dalším terčem swattingu, policisté mu během streamu naběhli do domu

10. 1. 2021 12:59
ImperialHal Swat
Známý hráč a streamer ImperialHal se stal další obětí tzv. swattingu a musel se vypořádat s ozbrojenou policejní jednotkou přímo v jeho domě. Celý incident se odehrál přímo během jeho vysílání, tudíž i jeho spoluhráči a všichni diváci mohli celou situaci se zatajeným dechem sledovat.

Philip 'ImperialHal' Dosen, který profesionálně hraje Apex Legends za TSM, se jako další oběť musel na vlastní kůži nedávno potýkat s nepříjemným prankem – swattingem. Případů zneužití tísňové linky pro přivolání ozbrojené policejní jednotky přímo do domu nicnetušícího streamera se bohužel již odehrálo několik, přičemž tento prank může mít i fatální dohru. ImperialHal však zachoval chladnou hlavu a celou situaci v klidu vyřešil. 

Apex profík si zrovna už několik hodin užíval hru na svém streamu a při vyhledávání dalšího zápasu slyšel ohromnou ránu, která ho patřičně vyděsila. To už křičící policisté bušili na dveře a dobývali se do jeho pokoje. Zmatený ImperialHal nechal běžet vysílání, sundal si sluchátka a vydal se vyhovět všem požadavkům, jež napjatí diváci mohli z dálky poslouchat. Hal zrovna hrál s dalšími profesionálními hráči, kteří byli rovněž zmatení a vyděšení.

Když se po chvilkách nepříjemného ticha Hal konečně vrátil, bez mrknutí oka se vrátil do hry a všem sdělil, že už je vše v pořádku a že celý proces proběhl relativně v klidu. Sice na něj mířilo devět po zuby ozbrojených policistů a vykopli mu vstupní dveře, zbytek celého scénáře však probíhal bez problémů. Dle Hala to vypadalo, že to nebyl jejich první prank call na streamera a tudíž už věděli, jak situaci zvládnout bez zbytečného stresu.

O autorovi:

Členem od: 3. 2. 2020
Celkový počet článků:
275

Doporučená videa: