Valve mění systém profesionálních soutěží: Dočkáme se regionálních lig

2. 2. 2020 15:10
Epicenter
Dota Pro Circuit systém byl zaveden v roce 2017 a od té doby prošel několika změnami. Nyní Valve zcela překopává systém tak, aby byl dostupný více týmům a mohla se tak rozvíjet Dota i na nižší úrovni.

První změnou je zredukovaný počet Majorů z pěti na tři. Dosavadních pět plus The International způsobovalo mírný chaos a přesycení diváků Dotou na nejvyšší úrovni. Rovněž zmizí všechny Minory a nahradí je regionální ligy, které budou pravděpodobně sloužit jako kvalifikace na Majory.

Ligy budou mít podle dostupných informací dvě divize, takže se zúčastní mnohem větší množství týmů, které tak budou mít šanci se postupem času vypracovat a stát se full-time profesionály. Ze začátku jsou ligy plánovány jako online akce, nevylučuje se však, že postupem času se budou odehrávat offline, jako je tomu například v League of Legends.

Pokud tým skončí mezi posledními v první divizi, spadne do druhé. Pokud se mu to samé stane v divizi 2, opustí ligu a bude muset hrát otevřenou kvalifikaci o svůj návrat. Regiony zůstanou stejné, tedy Čína, Jihovýchodní Asie, Severní Amerika, Jižní Amerika, Evropa a CIS. Počet účastníků v ligách pro každý region není dosud oznámen, je však pravděpodobné, že se bude v každém regionu lišit. Například v Číně je mnoho vhodných kandidátů do ligy, ale v Jižní Americe jich tolik nenajdeme.

Je také vymyšlená obrana proti přecházení do regionů s nižší konkurencí. Pokud tým chce přejít z jednoho regionu do druhého, ztratí všechny své body a bude muset projít otevřenou kvalifikací do druhé divize v regionu, který si zvolil. Bude tedy hodně záležet na týmech, který region si zvolí od začátku, později už moc přestupů nejspíše neuvidíme.

Shrnutí

 • 3 Majory
 • Zrušené Minory
 • Regionální ligy
  • Dvě divize
  • Postup/sestup
  • Zpočátku online
  • Otevřené kvalifikace do druhé divize

O autorovi:

Členem od: 19. 6. 2019
Celkový počet článků:
245