Vývojáři Fall Guys zápasí s cheatery, souboje na Cheater Islandu nahrazuje nový anti-cheat

15. 9. 2020 18:52
Fall Guys Cheat
Cheateři jsou problémem snad každé online kompetitivní hry a výjimkou není ani žhavá zábavná novinka Fall Guys. Vývojáři však vzali situaci do svých rukou a pilně pracovali na řešení, nakonec se tak přes vtipné zápasy mezi cheatery dostali k úplně jinému anti-cheatu.

Naprostý hit dnešního roku, Fall Guys, si každodenně užívá ohromné množství nadšených hráčů, má to však jeden velký háček. Kromě obrovské fanouškovské základny, má nová hra také alarmující množství cheaterů a určitě nemusíme vysvětlovat, jak tato zkušenost dokáže pokazit požitek ze hry. Samotní hráči údajně hlásí, že podvodníka, který si pomůže některým z cheatů, dostávají alespoň ve 25 % všech her.

Vývojáři naštěstí vyslechli stížnosti svých hráčů a zapracovali na možnostech, jak s podvodníky bojovat. Jedním ze skvělých řešení, které jsme v minulosti mohli sledovat i v jiných hrách, je postavení těchto cheaterů do jedné hry, kde se utkají proti sobě rovným na místě nazvaném "Cheater Island". Vývojáři tvrdí, že měli ve hře vlastní anti-cheat již od počátku, avšak nikoho netrestali, pouze jen sbírali data a ujišťovali se, že tento program pracuje správně.

Když se konečně ukázalo, že anti-cheat opravdu funguje, začalo ono posílání cheaterů na Cheater Island. Vývojáři si chtěli s tímto problémem nejdřív poradit sami, ale zjistili, že nadměrné množství podvnodníků je zkrátka nad jejich síly a navíc docházelo ke stále početnějšímu zveřejňování videí z onoho ostrova, což ve výsledku mělo negativní vliv na reputaci celé hry. Cheater Island byl tedy nakonec stažen a vývojáři se rozhodli využít ozkoušený Epic anti-cheat.

O autorovi:

Členem od: 3. 2. 2020
Celkový počet článků:
221