Přejít k hlavnímu obsahu

Teamfight Tactics

1 652
hráčů
130
článků
104
turnajů
Teamfight Tactics – další pecka, která vznikla ve stále se rozrůstajícím studiu Riot Games a zároveň je zastupitelem relativně nového a oblíbeného žánru autobattle. Jak již název napovídá, jedná se o strategickou hru, která klade důraz na taktiku a plánování jednotlivých kol. Žánr jako takový nejvíce proslavil titul Dota Auto Chess a my máme šanci si jej nyní zahrát v kabátu League of Legends a světa Runeterry.

Co to vlastně je TFT a celý autobattle žánr? Ve hře se proti sobě utká osm hráčů, přičemž každý z nich táhne sám za sebe, kteří se snaží přemoci své soupeře a zůstat na bojišti jako poslední přeživší, tedy zvítězit. Mezi důležité aspekty hry patří plánování, získávání prostředků (zlaťáků a předmětů) a v neposlední řadě rozhodování při sestavování vlastního týmu jednotek, protože každý z dostupných hrdinů má jiné vlastnosti, schopnosti, silné stránky, ale i slabiny.

Hráče reprezentuje malá legenda dle vlastní volby, která má ze základu 100 životů. V průběhu hry tyto životy ztrácíme při každé prohře a není zde žádná možnost, jak je nabrat zpět. Pokud naopak klesnou až na nulu, hra je pro hráče nenávratně u konce. Hlavním zdrojem, jak získávat nové šampiony a zkušenosti, jsou zlaťáky, které získáváme po každém odehraném kole a náš výkon ovlivňuje jejich množství – více zlaťáku za výhru, win/loss streak, nebo podle toho, kolik zlaťáku u sebe máme zrovna naspořeno. Další aspekt, který značně ovlivňuje hru, jsou zkušenosti, které naše malá legenda také získává po každém kole, či po zakoupení za zlaťáky, a eventuálně tak může navýšit svou úroveň. Čím větší úroveň, tím více můžeme na bojišti použít jednotek a také se nám zvětší šance na získání dražších a silnějších šampionů.

Kromě zlaťáků také ve hře získáváme předměty, nebo jejich části, a dle libosti si je můžeme seskládat a vybavit jimi naše šampiony. Každý předmět má základní statistiky doplněné o unikátní vlastnost. Tyto předměty nemůžeme prodat a jeden šampion může do boje nést maximálně tři kusy. Ve hře se střídají kola proti hráčům a monstrům, ze kterých nám právě padají tyto předměty a zlaťáky. Čas od času se všichni hráči přenesou do draftu, kde mají možnosti si z výběru zvolit postavu s již vybaveným předmětem, ale honem, kdo dřív přijde, ten dřív mele – první vybírají hráči s nejméně životy a postupně se k nim přidávají i ostatní.

Důležité je zmínit šampiony, tedy naše postavy, které používáme v automatizovaných bojích. Každá z těchto postav z League of Legends univerza přísluší k nějaké frakci, má různé vlastnosti a k tomu jednu schopnost. Postavy mají několik úrovní a tierů. Na začátku kola máme k dispozici jen ty nejlevnější hrdiny a s větší úrovní se nám odemykají i dražší možnosti. Kromě toho, pokud získáme tři kopie jednoho šampiona, vylepší se nám na druhou úroveň a za tři kopie druhé úrovně této postavy získáme maximální a nejsilnější třetí úroveň. Ve hře je tedy podstatné se naučit plánovat náš postup a hospodařit s penězi tak, abychom vyváženě vylepšovali naše postavy, stavěli účinné synergie a zároveň navyšovali celkovou úroveň, což nám otevře další možnosti a taktiky.

Minimální systémové požadavky:

  • OS: Windows 7 nebo vyšší
  • Procesor: Intel Pentium 4 2.00GHz nebo lepší
  • Grafická karta: AMD Radeon HD 5670 nebo lepší
  • Paměti RAM: 8 GB
  • Místo na disku: 12 GB