Přejít k hlavnímu obsahu

StarCraft 2

1 856
hráčů
1 866
článků
608
turnajů
Starcraft 2 je královskou hrou v 1v1 světě esportu. Na počátku novodobé historie elektronických sportů přece jen stojí jeho předchůdce – Starcraft Brood War. Starcraft 2 navázal na úspěch Brood Waru a dnes si můžete multiplayer nejhranější RTS na světě zahrát zcela zdarma!

Multiplayerový svět strategií vždy ovládalo několik málo titulů. Dnes můžeme s klidem říct, že Starcraft 2 je v rámci RTS esportu jasným vítězem. Může za to obrovská komunita, kterou si celá série Starcraft her buduje již přes dvacet let. Může za to Blizzard, který neustále přidává do hry nový obsah a finančně podporuje nejrůznější turnaje kolem celého světa. Může za to také loajální podhoubí pořadatelů a komentátorů, kteří se na české i zahraniční scéně stále snaží přinášet divákům perfektní turnaje. Může za to také fakt, že Starcraft je aktuálně divácky velice zajímavý i pro ty, kteří jej nehrají.

Není to však jen multiplayer, který ze Starcraftu dělá skvělou hru. Přece jen je Starcraft hrou od Blizzardu, takže je známý také díky perfektně zpracované epické kampani. Příběh, který se začal vyprávět již v prvním díle této strategie, byl zakončen v aktuálním dílu Legacy of the Void a přerostl svět PC her do knih, komixů a možná se v budoucnu dočkáme i filmů.

Hratelnost

Nebudeme si nic nalhávat, Starcraft 2 je hra velice obtížná. Rozdíl mezi profíkem a právě začínajícím hráčem je obrovský. Ať se budeme bavit o nastudovaných build orderech a strategiích, nebo o schopnosti je realizovat a akcích za minutu, které jsou hráči schopni efektivně provádět.

V posledním díle Legacy of the Void se navíc hra a především prvních několik minut na každé mapě výrazně zrychlilo. Hře to prospělo jak z herního tak diváckého hlediska, vše ostatní však zůstalo stejné. Starcraft je tedy dnes balancovanou RTS, ve které se hráč pouští do boje jakožto velitel jedné ze tří ras – lidská rasa Terranů, broučí mimozemští Zergové nebo technologicky vyspělí Protossové. Těžba surovin, výzkum technologií, stavění armády a intenzivní souboje jsou to, o čem je Starcraft 2.

sc2-lotv

Minimální systémové požadavky

Operační systém: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
Procesor: Intel® Core™ 2 Duo nebo AMD Athlon™ 64 X2 5600+
Paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA® GeForce® 7600 GT, ATI™ Radeon™ HD 2600 XT nebo Intel® HD Graphics 3000
Pevný disk: 30 GB volného místa

Doporučené systémové požadavky

Operační systém: Windows 10 (64bit verze)
Procesor: Intel® Core™ i5 nebo AMD FX Series Processor
Paměť: 4 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GTX 650 nebo AMD Radeon™ HD 7790
Pevný disk: 30 GB volného místa