Přejít k hlavnímu obsahu

Warcraft 3

Warcraft III: Reign of Chaos - je počítačová real-time strategie vydaná spolešností Blizzard Entertainment 3.června 2002. O rok později pak následoval datadisk Warcraft II: The Frozen Throne, který patří společně s hrou Starcraft mezi nejhranější strategii v historii počítačovách her.

O hře

Warcraft III: Reign of Chaos (War3, WC3 nebo W3) je počítačová real-time strategie vydaná spolešností Blizzard Entertainment 3.června 2002. O rok později pak následoval datadisk Warcraft II: The Frozen Throne, který patří společně s hrou Starcraft mezi nejhranější strategii v historii počítačovách her.

V této hře máte na výběr ze čtyř ras. První dvě (lidé a orci) se představili již v předchozích dvou vydáních, které sklidila obrovský úspěch po celém světě. Ve třetím pokračováním ze světa Warcraftu byly představeny nové dvě – Temní elfové a Nemrtví.

w3warcraftwarcraft

Kromě propracovaného příběhu, který je kromě počítačových her také umocňován sérii knih nebo připravovaným filmem, se můžete zabavit hrou po internetu nebo lokální síti. Ta nabízí širokou škálu možností a kromě klasických duelů jsou ve velkém množství vyvíjeny fanoušky po celém světě nejrůznější herní modifikace. Mezi nejznámější patří například Defend of the Ancient.

Stejně jako ve většině real-time strategií, i ve hře Warcraft III je úkolem hráče eliminovat svého protivníka. Pomoci tomuto mnohdy nelehkému úkolu mají rekrutované jednotky, které si můžete vytvořit v jednotlivých budovách. Ty však také něco stojí. Jako „platidla“ slouží v této hře suroviny zlato a dřevo, které musíte těžit základními stavitelskými jednotkami (peon, peasant, wisp, acolyte).

Velkou roli také hrají různé vylepšení a upgrady, kterými každá z vybraných ras oplývá. Největším klíčem k úspěchu jsou však tzn. hrdinové, tedy jakési unikátní jednotky, které kromě zvýšené síly, životů a útoku, mají mimojiné možnost kouzlit. Všechny tyto atributy se zvyšují úměrně s úrovní. Pro zvýšení úrovně musí hráč získávat zkušenosti, ke kterým nepřijde jinak, než bojem.

Hratelnost

Warcraft III: The Frozen Thorne přináší kromě léty prověřených funkcí a herních prvnků také určité novoty, které hlavně ve hře hráč proti hráči (označováno také jako 1vs1) dává možnost vzniku velmi napínavé a dynamické hře, která však oproti ostatním titulům zpravidla nemá delšího trvání než třicet minut.

Minimání konfigurace

Procesor: pracující na frekvenci 400MHz a větší
Operační systém: Windows 89/ME/XP/2000
Paměť:128MB RAM
Periferie: myš a klávesnice
Disky a mechaniky: pro instalaci je zapotřebí minimálně 700MB a čtyřrychlostní mechanika
Grafická karta: 8MB 3D videokarta s podporou DirectX 8.1
Zvuk: 16bitová zvuková karta
Internet: 28kbps s nízkou odezvou

Kde hru seženu?

Jednou z možností je nákup hry u některého z běžných prodejců. Hru si můžete pořídit například na stránkách našeho partnera SuperGamer za velmi příznivou cenu.

Soutěže

Warcraft III je velmi populární strategie, pro kterou během kalendářního roku probíhá několik soutěží, cupů a offline akcí. Svou největší popularitu si tato hra získala hlavně v Koreji, kte jsou zápasy vysílánz na kabelových televizních stanicích a ti nejlepčí hráči jsou stejně uznáváni jako jakýkoliv sportovec na evrpoském kontinentu. Jejich platy se sunou do astronomichých částek, což umožňuje hráčům maximální prostor pro trénink a zdokonolování své hry.

Mezi nejpopulárnější turnaje patří bezesporu olympijáda počítačových hráčů – World Cyber Games (WCG). Dále pak můžeme zmínit ESWC, jednotlivé BlizzCony, e-Stars, WEG, Race Wars nebo Extreme Masters. Ceny pro vítěze se pohybují v hodnotách 20.000 amerických dolarů.

Česká republika měla také svého profesionála z řad hráču Warcraftu. Michael Hladík známý pod přezdívkou Giacomo přivezl domů několik cených skalpů a byl členem jednoho z nejprestižnějších herních organizací na světě – Mousesports.

Můžu si i já zahrát?

Samozřejmě, zde na portálu PLAYzone.cz poskytujeme příležitost zahrát si všem. Profesionálům i začátečníkům. Poslouží k tomu série turnajů nebo každoročně probíhající kvalifikace na největší akce světa. Chtěli by jste se podívat do Číny nebo Ameriky? Tak začněte trénovat, protože jen ti nejlepší mají tu možnost vycestovat a reprezentovat Českou nebo Slovenskou republiku!

warcraft warcraft

Chci vidět jak hrají profíci

Warcraft 3 je dopněna o možnost sledovat již odehrané zápasy ze záznamů, které můžete spouštět přímo ve hře a sledovat jejich průběh. Pro tyto soubory se používá ustálený výraz replay. Ty můžete stahovat na nejrůznějších adresách. Mezi nejznámějčí patří wcreplays.com nebo replays.net. Dalšími možnými zdroji pro vaše sebezdokonolování mohou být webové prezentace nejrůznějších světových lig, které tyto replaye poskytují bezplatně ke staření.

Další možností je sledovat zápasy živě během jejich průběhu. K tomu slouží například programy Garena nebo WaaaghTV, ve kterých si můžete vybrat z nabídky právě hraných zápasů. Do samotné hry se pak připojujete přes LAN, kde je vytvořená požadovaná hra, kterou můžete pozorovat jako divák.