Přejít k hlavnímu obsahu

Tipsport CS:GO MČR pravidla

Tipsport MČR bodování pro sezónu 2022 

 

1) MČR slot je definován právoplatnou organizací se soupiskou uvedenou v Tipsport MČR klasifikaci. 

2) Tým je v rámci MČR slotu tvořen skupinou uživatelů stránky www.PLAYzone.cz za účelem účasti v týmových soutěžích zařazených do MČR klasifikace. 

             2.1) Tým může být tvořen 5 hráči, trenérem a dvěma náhradníky. 

3) Vlastníkem každého MČR slotu je organizace. Majitel organizace se nemůže dle libosti měnit za účelem získání MČR slotu, který v takové situaci propadá. Pokud se do kvalifikačního cyklu zapojí tým bez organizace, jako majitel se počítá hráč, který tým založil a nelze jej dle libosti měnit. V případě přestupu celého týmu pod organizaci musí být tato operace předem nahlášena a schválena admin týmem. 

             3.1) Každý kvalifikovaný nebo dosazený tým do uzavřené kvalifikace či finále dané Road to MČR, musí být do data uzavření soupisek pro danou Road to MČR členem právoplatné organizace. 

4) Všechny získané body v turnaji patří jednotlivým hráčům týmu i zaštiťující organizaci. 50 % bodů se rozdělí mezi hráče registrované do turnaje (hráči ze základní soupisky + trenér, nikoli náhradníci), zbylých 50 % patří organizaci. 

             4.1) Pokud tým využije jako právoplatně nahlášeného hosta (v souladu s obecnými CS:GO pravidly na PLAYzone.cz) služeb hráče, který je členem jiného MČR slotu, tak se jedná o přestup a aplikuje se dané přerozdělení bodů. Pokud tomu tak není a daný hráč není registrovaný na turnajové soupisce, nejedná se o přestup v rámci MČR slotů. Pokud je však hráč registrován přímo na soupisce pro daný turnaj, nejedná se tím pádem o pouhého hosta a jde o platný přestup, u kterého se aplikuje dané přerozdělení hráčských bodů. 
             4.2) V případě využití hosta propadá část MČR bodů daného hráče, za kterého host nastoupil.

5) Za člena týmu se považuje hráč, který za něj nastoupí v turnaji zařazeném do MČR. Žádný hráč nemůže být součástí dvou týmů najednou a pokud nastoupí v jiném, než jehož je součástí, automaticky se jedná o přestup, při kterém se aplikuje výše popsaná přestupová politika přerozdělování bodů. 

6) Během roku budou celkem 3 přestupová období a pokud hráč opustí tým během nich, odnáší si všechny své body. Změna se může udát i kdykoliv mimo přestupové období, v takovém případě však hráč i organizace o všechny body daného hráče přichází. 

 • Uzavření soupisek pro Tipsport CS:GO Bratislava: 14. 3. 2022  
 • 1. přestupové období: 10. 4. - 20. 4. 2022 
 • Uzavření soupisek pro Tipsport CS:GO Online: 16. 5. 2022 
 • 2. přestupové období: 1. 8. - 7. 8.  
 • Uzavření soupisek pro Tipsport CS:GO Praha: 26. 8. 2022 
 • 3. přestupové období: 13.10 - 23. 10. 
 • Uzavření soupisek pro Tipsport MČR Grandfinále: 23. 10. 2022 

7) Hráč se při přestupových obdobích může stát „volným hráčem“, kdy opustí MČR slot a odnáší si s sebou všechny své hráčské body. Jako volný hráč se ale musí do ukončení posledního přestupového období k nějakému MČR slotu přiřadit, jinak o všechny své hráčské body nenávratně přichází. 

             7.1)Volný hráč může být hostem jakéhokoliv týmu aniž by přišel o svoje MČR body. V případě, že je ale nahlášen jako člen soupisky, tak se stává členem daného MČR slotu a přináší si všechny své body i mimo přestupové období.

8) Když je hráč z týmu s MČR slotem odebrán či tým sám opustí, je stále členem MČR slotu do doby, než se zúčastní turnaje jako součást jiného MČR slotu nebo se z něj stane volný hráč. 

9) V případě zániku organizace, jejího přechodu do neaktivity nebo ukončení podpory určitého titulu musí být změna činnosti oficiálně potvrzena jejím vedením. V takovém případě se kompletní sestava odpoutá od slotu organizace a hráči si odnášejí všechny své hráčské body, plus se mezi aktuální členy týmu rozpočítá 50 procent bodů organizace. Organizace se pak již nesmí do aktuálního ročníku MČR zapojit a její zbylé body propadají. 

             9.1)Neexistuje situace, že organizace přímo předá svůj MČR slot organizací druhé – MČR slot nelze přejmenovat. MČR slot nesmí být v žádném případě mezi organizacemi převáděn, prodáván, ani jinak vyměňován. 

10) Pokud organizace prokazatelně propustí nebo vymění celou svoji sestavu za jinou, z jejich původních hráčů vznikne nový MČR tým, kam si odnesou všechny své hráčské nasbírané body. 

11) Kromě hráčů české a slovenské národnosti nebo těch, kteří na těchto územích mají svá trvalé bydliště, je v turnajích možné využít i zahraniční hráče v méně než polovičním poměru (2 pro CS:GO). Pro zahraniční hráče platí stejná bodová pravidla jako pro hráče z České a Slovenské republiky. Stále však platí zákaz využití jednorázových zahraničních hostů, kteří jsou mimo MČR soupisku. 

12) Tým může získat body z turnajů Tipsport CS:GO a také z vybraných zahraničních turnajů. Ze zahraničních turnajů získat maximálně tolik bodů, co z domácích turnajů. Při každém přepočtu nemůže mít tým více bodů ze zahraničních soutěží než z domácích, body se zpětně nepřipočítávají.

13) Pokud při přerozdělování bodů při změnách v sestavě dojde ke vzniku bodové hodnoty o desetinném místu, hodnota se zaokrouhluje směrem nahoru. 

14) Kvalifikační cyklus CSGO na finále MČR 2022 bude ukončen 23. 10. 2021. Do 23. 10. do 20:00 bude následně potřeba nahlásit soupisku pro finálový turnaj. 

16) Součástí jednoho MČR slotu může být po celou sezónu libovolný počet hráčů, avšak aktivní tým je tvořen 5 hráči, trenérem a dvěma náhradníky (viz (2)). Po nahlášení soupisek na účast na finále MČR 2022 se do finálního pořadí počítají spolu s body týmu pouze hráčské body těch hráčů, kteří byli týmem nahlášeni. Počítá se však jen šest členů týmu (pět hráčů + trenér). 

17) Trenér je právoplatným hráčem, může tedy odehrát zápasy z pozice hráče. Pro započtení MČR bodů do finálního sčítání musí však být na pozici trenéra minimálně v jednom z předchozích MČR turnajů v dané sezóně a zároveň být u týmu veden jako trenér. 

18) Všichni nahlášení hráči kvalifikovaného týmu pro účast na finále MČR musejí být součástí týmového MČR slotu po posledním bodovaném turnaji sezóny (při uzavření klasifikace). Pokud tým nemá při uzavření klasifikace dostatečný minimální počet hráčů pro účast na finále MČR, není pro účast způsobilý a jeho slot propadá. 

19) Každý tým má pro finále MČR právo si k základní sestavě nahlásit i trenéra. Když je nahlášený trenér či náhradník členem MČR slotu při uzavření klasifikace, může na finále nahradit hráče základní sestavy. Pokud si tým nahlásí trenéra, který není při uzavření klasifikace součástí MČR slotu, ten naopak do základní sestavy na finále být za hráče nasazen nemůže. V případě jakýchkoliv potíží nesmí na finále MČR tým využít jiného hráče, než je nahlášený trenér či náhradník. 
 
20) Hráči, kteří jsou součástí přímo pozvaných týmů/organizací nebo již kvalifikovaných týmů, nahlášených soupisek do dílčích finálových turnajů MČR, se nesmí účastnit kvalifikačních turnajů stejného dílčího MČR za jiné týmy. (Ani jako hosté.) 

21) Hráči jsou povinni během turnajů Tipsport CS:GO komunikovat výhradně na TeamSpeak/Discord serveru, který jim přidělí admin.

22) Všichni účastníci týmu, kteří se nachází na serveru, musí být přítomni s aktivní webkamerou na discordu/vMix callu, který jim přidělí admin.

23) V případě, že kterýkoliv z účastníků zápasu nebude hrát ze svého obvyklého místa (domov/kancelář/gaming house), je povinen to nahlásit adminovi daného turnaje před začátkem daného zápasu.

 • Na zpětné nahlášení nebude brán zřetel, týká se pravidel 21. - 23. Porušení bude trestáno individuálně.

 
24) Pravidla při bodové shodě týmů v kvalifikačních turnajích na Tipsport Road to MČR v základních skupinách. 

CSGO 

  1. Při bodové shodě 2 týmů  

 • rozhoduje výsledek vzájemného zápasu 

  2. Při bodové shodě 3 a více týmů 

 1. Celkový počet nasbíraných bodů ve vzájemných zápasech týmů se shodným počtem získaných bodů 
 2. Celkový rozdíl vyhraných/prohraných kol (čím vyšší tím lepší) ve všech odehraných zápasech ve skupině  
 3. Celkový počet prohraných kol (čím nižší tím lepší) ve všech odehraných zápasech ve skupině 
 4. Mini tabulka týmů se shodným počtem získaných bodů v základní skupině 
        4.1 Rozdíl vyhraných/prohraných kol ve vzájemných zápasech týmů se shodným počtem bodů 
        4.2 Počet prohraných kol (méně prohraných kol je lepší) ve vzájemných zápasech týmů se shodným počtem bodů 
 5. Opakování zápasů mezi týmy se shodným počtem bodů ve skupině 

25) Je vyslovený zákaz pro všechny zúčastněné v turnaji, aby počas daného turnaje sledovali stream tohoto turnaje. Při porušení tohoto pravidla obdrží dotyčný BAN ve výši 3-6 měsíců na všechny turnaje pořádané PLAYzone.cz. 

26) Organizace, která postoupí přes kvalifikační turnaje na finálový turnaj Tipsport CS:GO a odmítne odehrát svoje naplánované zápasy, bude vyloučena ze všech soutěží, kterých se účastní a zároveň vyloučena z bodování MČR pro daný rok pro všechny herní tituly. 

27) Pravidla účasti týmu na MČR jsou platná ode dne 9. 2. 2022. V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte obrátit na kontaktní osobu hlavního administrátora nahlik@playzone.cz. 

28) PLAYzone s.r.o. vyplácí výhercům odměny do 60 dní od dodání požadovaných platebních informací. 

29) PLAYzone s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu/doplnění pravidel.