Přejít k hlavnímu obsahu

Riot Games si podmaňuje metaverse a oznamuje epický koncert a album skupiny Pentakill

8. 9. 2021 | 12:40 League of Legends Lifestyle
Už od dnešního večera čeká nejenom na herní a hudební fanoušky jedinečný zážitek. Herní vývojáři z Riot Games spojili své síly s technologickými lídry: společnostmi Wave, VFX a The Mill, aby vytvořili Lost Chapter: An Interactive Album Experience metalové skupiny Pentakill. Jejími členy jsou šampioni z oblíbené hry League of Legends.
Koncert skupiny Pentakill
Koncert skupiny Pentakill
Zdroj: Riot Games

Vše odstartuje virtuální interaktivní koncert, během kterého budou moci diváci chatovat s fanoušky po celém světě, hlasovat o průběhu koncertu nebo ovlivnit to, co se bude dít na obří obrazovce. Koncert, na který naváže album III: Lost Chapters začíná 8. září ve 22:00 na platformě wave.watch.

Pozvánka na koncert
Pozvánka na koncert
Zdroj: Riot Games

Novinka je další milníkem vývoje universa Pentakill. Minulý týden tato virtuální skupina oznámila, že chystá nové album III: Lost Chapters. Nepůjde však o klasickou desku, ale o plnohodnotnou cestu do světa Pentakill. Virtuální show zapojí nejmodernější vysílací nástroje a technologie platformy Wave. K tomu navíc využije interaktivní animace VFX a herní technologie kreativního studia The Mill, které za svoji tvorbu již dříve získalo i Oskara.

Od hádanky po epickou show

Už od 29. srpna byli fanoušci na sociální sítích vyzváni, aby vyřešili sérii hádanek, hlavolamů a šifrovaných zpráv od tajemného zdroje. Ten byl nakonec odhalen jako Viego, postava z League of Legends, kterého pohání posedlost po zdokonalování metalu. Po vyřešení hádanek v průběhu čtyř dnů Riot Games vyzve legii fanoušků Pentakill, aby pomohla určit další fázi cesty příběhu Lost Chapters. Ta je naplánována na 8. září ve 22:00. Ihned po koncertu bude album všem k dispozici.

Konceptuální album s hvězdami metalu

III: Lost Chapter je konceptuální album, které spojuje řadu metalových subžánrů. Pentakill se tak dostanou do nových zvukových sfér. Posluchači se mohou těšit na podmanivou sílu hlasů virtuálních postav Karthuse a Kayle, gargantuovské riffy Mordekaisera, brutální basové linky Yoricka, okouzlující zvuk harmonických kláves Soni a hromové údery bubeníka Olafa.

Album III: Lost Chapter vytvořil interní hudební produkční tým Riot Games Music složený ze skladatelů, umělců, producentů a zvukových inženýrů. V týmu nechybí metalový zpěvák Jorn Lande (ex-Masterplan, hlas Karthuse), zpěvačka Noora Louhimo (Battle Beast, hlas Kayle) a zpěvák Per Johansson. Dalšími členy superkapely, která stojí za tvorbou Pentakill jsou Tyler „TELLE“ Smith (The Word Alive), Adam „Nolly“ Getgood (Periphery), Benjamin Ellis (Bloodshot Dawn), klávesista Jose „Atlan“ Aranda a houslista Ray Chen.

Hudební svět Riot Games

Album III: Lost Chapter představuje nejnovější počin Riot Games zaměřený na hudbu a metaverse, který staví na příběhu postav ze hry League of Legends. Tým Riot Games Music nedávno vstoupil do metaverse prostřednictvím hudby K/DA (virtuální dívčí skupiny inspirované K-popem) a hip-hopové party True Damage. Na začátku letošního léta navíc vydali Riot Games Music kompilaci Session: Vi, obsahující 37 písní od 21 různých umělců napříč hudebním průmyslem. Ta potěšila především streamery, neboť mohou tuto hudbu použít ve svých streamech bez obav z porušení autorských práv.

Přebal nového alba
Přebal nového alba
Zdroj: Riot Games
Štítky: Pentakill
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už více než deset let. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Počet 9000+ článků hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.