Přejít k hlavnímu obsahu

STYKO přichází o kapitána, mistři Bratislavy se loučí se dvěma hráči

Po šesti měsících fungování zcela nové soupisky Apeks přichází změna. Na lavičku si sedají Asger „AcilioN“ Larsen s Hugem „chawzyyy“ Güntherem, a tým se tak bude muset poohlížet po nových tvářích.
Tým Apeks na Tipsport CS:GO Bratislava
Tým Apeks na Tipsport CS:GO Bratislava
Zdroj: PLAYzone (Peter Brichta)

Apeks míří mnohem výše, než se letos dokázali dostat. Podle vedení je posazení dvou hráčů důsledkem nejen nedostatečných výsledků, ale také údajného špatného složení soupisky. „Jednoduše jsme skončili se špatným složením hráčů. Výsledky neodpovídaly tomu, co jsme očekávali. Z posledního půl roku jsme se hodně poučili a jsme přesvědčeni, že toto je nejlepší cesta pro všechny,“ řekl ředitel Apeks Anders Kjær.

Nový tým se přitom na začátku roku stavěl právě kolem jednoho z posazených hráčů. AcilioN totiž jako jediný zůstal z předchozího kádru a spolu s vedením k sobě dotáhl kvalitní čtveřici hráčů, se kterou organizace chtěla proplout do světové dvacítky. Jedním z nich byl i nadějný sedmnáctiletý chawzyyy, který ale nepotvrdil svůj potenciál a spolu s dánským dnes již ex-kapitánem po šesti měsících končí.

Je potřeba říct, že Apeks se aktuálně nacházejí až na 44. místě HLTV žebříčku a zdaleka nedosahují vytyčených cílů. Změna proto určitě musela být na pořadu dne už nějaký čas. Jediné úspěchy totiž přišly v podobě druhého místa z Pinnacle Winter Series a prvenství na Tipsport CS:GO Bratislava, kde byli hlavními hvězdami. Kvalifikace na PGL Major RMR, BLAST Premier či IEM Dallas už byly neúspěšné.

Švédský sniper Tim nawwk“ Jonasson, zkušený Nor Joakim „jkaem“ Myrbostad a slovenský střelec Martin „STYKO“ Styk mají před sebou nelehký úkol, najít dva nové spoluhráče, se kterými se jejich ambice stanou realitou. Jinak se může stát, že i oni sami si budou hledat nový domov, pokud by se neúspěch opakoval.

Možností na trhu je aktuálně skutečně několik, myslet je však potřeba i na to, že Apeks potřebují v první řadě ulovit nového in-game leadera. Nabízet by se mohla třeba australská dvojice Aaron „AZR“ Ward, Justin „jks“ Savage, pokud by tedy druhý jmenovaný necílil na opravdu tu nejvyšší úrovně. Jkaem se s oběma z dřívějška zná, jen by mohla nastat mírná kolize rolí jks a STYKA. Totéž víceméně platí i o variantě angažovat poslední dva volné hráče z Copenhagen Flames, Rasmuse „HooXi“ Nielsena a Rasmuse „Zyphon“ Nordfosse. U HooXiho zde navíc vyvstává velký otazník, protože dosud vedl pouze týmy v rodném jazyce.

Aktuální soupiska Apeks:

 Švédsko Tim „nawwk“ Jonasson
 Norsko Joakim „jkaem“ Myrbostad
 Slovensko Martin „STYKO“ Styk

 Norsko Pål „Polly“ Kammen (trenér)

 Dánsko Asger „AcilioN“ Larsen (na lavičce)
 Švédsko Hugo „chawzyyy“ Günther (na lavičce)

Na portále PLAYzone jsem redaktorem od března roku 2021. Věnuji se v drtivé většině hře Counter Strike: Global Offensive.