Přejít k hlavnímu obsahu

OG nestačili na FaZe a znova se postaví týmu Liquid. Postoupí NEOFRAG do finále skupiny?

Šestý hrací den BLAST Premier Spring Groups nabídne opět dva zápasy. České fanoušky bude zajímat primárně ten druhý, ve kterém již podruhé vyzve Adam „NEOFRAG“ Zouhar a jeho OG americké soky z týmu Liquid. První střetnutí vyšlo české hvězdě na jedničku, soupeř ale bude na odplatu připraven. Ve hře je finále skupiny a stále možnost postoupit přímo na finále.
Adam „NEOFRAG“ Zouhar
Adam „NEOFRAG“ Zouhar
Zdroj: BLAST Premier

OG začali svoji sezónu výtečně, skalp třetího nejlepšího týmu světa je vždy cenný. Adam „NEOFRAG“ Zouhar byl navíc hlavní hvězdou na cestě za vítězstvím. V souboji proti oslabenému FaZe Clanu však OG nedokázali přidat druhé prvenství a prohra 0:2 je odsunula do spodního pavouka skupiny B. Pro postup na finále sezóny potřebují dvakrát vyhrát – ať už nyní, nebo stejně tak v následujícím a rozhodujícím Gauntletu.

Třetí vystoupení letošního roku opět OG svede proti týmu Liquid, jenž porazil Complexity. Duel třetího kola skupiny B proběhne v úterý od 18:30. I přes předchozí prohru, mírným favoritem bude severoamerická sestava. Vítěz o dva dny později bude mít šanci vyzvat FaZe o triumf celé skupiny a postup na jarní finále. Poražený naopak spadne do prvního kola zmíněného Gauntletu, kde již čeká německý soupeř BIG.

Právě BIG jsou spolu s Complexity a Astralis trojlístkem týmů, které ve skupinové fázi neuhrály jedinou výhru. Stále však platí, že dvěma výhrami si mohou zajistit místenku na Spring Finals. Na opačném pólu a v nejlepší pozici se jedinou výhru od jarního finále nacházejí FaZe, Vitality a G2, jenž nyní vyčkávají na svého vyzyvatele. Dohrávka skupin a následný Gauntlet jarní části sezóny poběží až do této neděle.

Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už více než deset let. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Počet 9000+ článků hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.