Přejít k hlavnímu obsahu

Hořký konec! OG na jarní finále nepostoupili, v závěru ztratili zápas s Astralis

Úvodní turnaj letošního roku je u konce. BLAST Premier Spring Groups 2023 přinesl zajímavou podívanou a naznačil, které týmy mohou být letos mezi nejlepšími. Z vítězství se radovalo trio FaZe, G2 Esports a Vitality. Mezi šestku nejlepších se pokoušeli probojovat i OG, v samotném závěru však nestačili na Astralis.
Astralis porazili OG
Astralis porazili OG
Zdroj: BLAST Premier

Úvodní akce letošní sezóny BLAST byla rozdělena do tří skupin, vítěz postoupil přímo na jarní finále, zbytek musel do eliminační fáze. 

V  „áčku“ si s ledovým klidem došli pro postup Vitality, především díky zabijáckému duu Spinx a ZywOo. Studenou sprchou pro dánské fanoušky byl úvodní zápas Heroic s Evil Geniuses, který překvapivě vyhráli zámořští hráči. I tak ale cadiaN a spol. brali alespoň druhé místo po výhře nad posledními Astralis, úspěšné odvetě s EG a prohře s Vitality.

Skupinu B měli v režii FaZe a OG. První zmiňovaní dokázali skupinu vyhrát i s náhradníkem Patrickem „es3tag“ Hansenem. Adam „NEOFRAG“ Zouhar a spol. s nimi sice prohráli, dvakrát však dokázali porazit Team Liquid a skončili druzí. V nejméně výhodné pozice zamířili do play-off Complexity.

V poslední skupině C projížděl nezastavitelný vlak s nápisem G2 Esports, kterému velel nezastavitelný NiKo - ani jedna prohraná mapa hovoří za vše. NAVI se snažili, seč mohli, ale stačilo to pouze na druhé místo. BIG a NiP se trápili.

O poslední tři vstupenky na jarní finále se, jak už bylo naznačeno, rozhodlo v single-elimination pavouku, který otevřely celky z třetích a čtvrtých míst skupin. V bitvě „zelenáčů“ uspěli na úkor EG jejich kolegové z NA ComplexityBIG doslova rozdrtili v turnaji tragický Team Liquid a Astralis otočili duel s NiP

Zápasy o vše otevřeli NAVI s Complexity. Od hráčů okolo s1mpla se čekala jasná výhra, ale Complexity jim pořádně zatopili pod kotlem. Byli blízko vítězství, v samotném závěru ale nedokázali dotáhnout utkání do úspěšného konce.

V druhém špílu se Heroic dokázali vypořádat s nebezpečnými BIG a v posledním zápase uspěli Astralis, kteří dokázali otočit zápas s OG a za pět minut dvanáct tak proklouzli na jarní finále. NEOFRAG naopak bude muset zamířit do Showdownu.

Na portále PLAYzone jsem redaktorem od března roku 2021. Věnuji se v drtivé většině hře Counter Strike: Global Offensive.