Přejít k hlavnímu obsahu

Chceš pomoct esportu v Česku? Staň se oficiálně hráčem

22. 5. 2023 | 14:30 Zajímavost
Byls hrdý na to, když Humanoid a Carzzy zvedli nad hlavu pohár pro evropské šampiony v League of Legends? Měls radost, když NEOFRAG dostal nabídku od OG? Vzpomínáš, jak SINNERS porazili G2? Chceš zažívat úspěchy českých hráčů častěji? S tím můžeš pomoct! Čti dál a zjistíš jak.
Sčítání hráčů
Sčítání hráčů
Zdroj: Česká asociace esportu

Co se školákem, který se chce stát hokejistou a třeba si jednou zahrát v NHL? Rodiče ho přihlásí do přípravky, kde může trénovat a postupně si splnit svůj sen. V esportu ale nic takového zatím nemáme.

Česká asociace esportu si proto dala za úkol vytvořit strukturu amatérských soutěží pro mládež, kde mohou nadějní hráči začít svoji cestu. Teď k tomu potřebuje tvoji pomoc. Přidej se do registru hráčů, abychom společně získali veřejnou podporu na rozvoj práce s mládeží.

Nemusíš mít strach, registrace je pro každého, zdarma a nevyplývají ti z ní žádné další povinnosti. Naopak ti Česká asociace esportu může jako zaregistrovanému hráči nabídnout slevu 3 500 Kč na trenérský kurz s licencí C. A do budoucna připravuje pro své členy další výhody.

Ve světě podpora funguje

V mnoha zemích vlády podporují esport. Své sympatie k esportu vyjádřil i francouzský prezident Emmanuel Macron, který se zasazuje o to, aby v zemi probíhaly největší esportové akce světa.

Pokud má český esport dlouhodobě konkurovat, musíme se posunout na novou úroveň. Dnes máme spoustu hráčů mezi světovou elitou, ale bude tomu tak i za 10 let? Je to na nás, hráčích.

Pokud myšlenku podporuješ, zaregistruj se a sdílej mezi své kamarády. Společně můžeme ukázat sílu, která se v nás, hráčích, skrývá. Zaregistrovat se můžeš přímo na stránkách esport.cz.

Sčítání hráčů
Sčítání hráčů
Foto: Česká asociace esportu
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už více než deset let. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Počet 6000+ článků hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.