
Konec loňského roku na domácí esportové scéně byl skutečně turbulentní a hlavní zásluhu na tom po více než šesti letech existence měl rozpad organizace českého fotbalisty Jakuba Jankta. Jedním z klenotů týmu Sampi byl vždycky unikátní projekt Gaming House. Řeč je o vile v Tuchmoěřicích u Prahy, která se v období covidu oblékla do modro-oranžovo-bílých barev. Konec Sampi ovšem znamenal, že vila ztratila své využití.
Přesto se vyplatí podívat zpětně na vše, čím byl tento Gaming House unikátní. Tím nejdůležitějším bodem bylo zázemí pro hráče, kteří se při turnajích, případně v rámci bootcampů nemuseli ztotožňovat s novým prostředím. To mělo za následek nejen lepší náladu, ale především pevnějších mezilidské vztahy. Kromě herních místností se v domě nacházely i kanceláře a studia, kde vznikaly podcasty a konaly se showmatche.
Do Sampi Gaming House si to namířily také hvězdy jiných oborů, jakými jsou například biatlonista Michal Krčmář, závodník Petr Semerád nebo herní ikona Mikoláš Tuček. Zaměření ovšem nebylo pouze na hry a esport, ale i na zdravý životní styl. Nechybělo rozsáhlé fitko a během posledního roku existence týmu také venkovní plácek na sportovní aktivity pro vyčistění hlavy a rozhýbání těla po náročných herních dnech.
Tato éra je ovšem minulostí a před několika dny na ni dal zakladatel Sampi oficiální razítko. Jakub Jankto na své sítě umístil odkaz na stránky realitní kanceláře Svoboda&Williams, kde je jedinečná vila na prodej. Při jejím vzniku se hovořilo o investici za 30 milionů korun, finančně se mu investice příliš nevyplatila. Místo, kde pilovali své dovednosti mistři ČR a hvězdy jako Matúš „MATYS“ Šimko, je na prodej za 28 990 000 Kč.