Přejít k hlavnímu obsahu

Dramatická situace v LCK. Jeden z gigantů T1 a Gen.G nebude v hlavní trojici na Worlds!

14. 9. 2025 | 16:00 League of Legends Reportáž
Diváci se u prvoligových League of Legends zápasů rozhodně nenudí. O další parádičku se postaral tým Hanwha Life Esports, který během základní části letního splitu třikrát za sebou podlehl T1. Tentokrát však ukázal úplně jinou tvář – žádná těsná série, HLE rozmetali mistry světa čistě 3:0 a zajistili si místo na hlavní stage světového šampionátu.
T1 se na Worlds zatím nekvalifikovali
T1 se na Worlds zatím nekvalifikovali
Zdroj: LCK

Korejská liga LCK je po tomhle víkendu vzhůru nohama. Přestože v základní části téměř neprohrávali, podlehli Gen.G v sobotu šokujícím způsobem KT Rolster 2:3. To už byl sám o sobě šok, ale dnes byl přidán další. T1 proti HLE byl jasný banger, od kterého se čekala bitva na pět map, která vítěze kvalifikuje na Worlds. Místo toho to byl rychlý sweep.

Série začala překvapivým draftem pro T1, kteří veškerý damage nechali na Gumayusim s překvapivou Kai’Sou, ale HLE s trojicí silných carry nakonec první hru zavřeli. Ve druhém duelu předvedl Peanut perfektní early game na Vi, T1 sice zkusili comeback krádeží Barona, jenže Mountain Soula pro HLE znamenala jasný match point. Rozhodující třetí mapa přinesla netradiční laneswap lajn, a i když T1 vedli o více než 3k goldů, Viperův Smolder v klíčový moment ukradl Soulu a Hanwha dokončila čistý sweep.

Pro T1 tím začíná strastiplná cesta dolní částí pavouka. Už ve čtvrtek narazí na vítěze středečního duelu mezi Dplus KIA a BNK FearX a půjde o jejich setrvání ve hře o Worlds. Gen.G, kteří v základní části téměř neprohrávali, musejí čekat na soupeře z dolní části bracketu.

Situace v LCK tak nemůže být dramatičtější: T1 a Gen.G, dva největší favorité posledních let, bojují o třetí a čtvrtý seed, který povede jen do Play-In fáze. Jednoho z gigantů tak letos neuvidíme mezi hlavní trojkou LCK. Rozuzlení přinese až konec září v Incheonu, kde Inspire Arena zažije bouřlivé finálové bitvy o titul. Je tohle opět nějaký napínavý příběh, který chtějí Faker a spol. napsat při cestě za další trofejí?

Fanoušek esportu od mala, stejně jako hráč všech možných her. Taky pleskám španělský fotbálky v hospodách a dám si u toho dobrý pívo.