
Už během léta to vypadalo, že Toastova pohádka skončí. Disguised byli na spodku tabulky, výsledky bídné, nálada nic moc. Jenže místo tichého konce přišel nečekaný comeback. Sestavu v červenci posílil veterán tier 2 scény Isaac „DARKWINGS“ Cho, který roky čekal na šanci ukázat, že patří do top ligy.
Pak přišla bomba, korejský střelec Cho „Rahel“ Min-seong, kterého SK Gaming v Evropě po zimě propustili. S novými tvářemi se pustili do eliminačních bojů a v mexickém finále se jim dařilo jako nikdy. Luminosity přitom byli favoritem, dvojnásobní šampioni NACL, ale DSG je přehráli hned dvakrát během čtyř dnů – nejdřív čistě 3:0, pak 3:1 ve finále. Výsledek, který z Toastova týmu dělá jeden z mála skutečně zábavných příběhů NA scény. Ne dokonalý, ale upřímný.
LCS mezitím čeká vlastní přestavba. 100 Thieves končí a jejich místo přebírají Sentinels, organizace, kterou většina fanoušků zná hlavně z VALORANTu. Riot už příchod potvrdil a tím otevřel prostor pro úplně novou rivalitu. Pokud něco tahle scéna potřebuje, je to právě nová energie a pár čerstvých jmen. A že se tahle změna možná rozšíří i dál, není náhoda.
Evropa chystá podobný experiment, Los Ratones, dvojnásobní vítězové EMEA Masters, si v zimě zahrají po boku týmů z LEC. A vítěz letní edice se připojí k Caedrelově sestavě jako druhý zástupce Tier 2 scény mezi elitou. Disguised tak končí rok 2025 s hlavou nad vodou. Navíc jsou důkazem, že i v době, kdy se řeší odchody a úpadek, se pořád dá vyhrát s něčím tak obyčejným, jako je víra v druhou šanci.