Přejít k hlavnímu obsahu

Mistři světa obdrželi svoji trofej až čtyři měsíce po světovém šampionátu

22. 10. 2025 | 11:00 Counter-Strike 2 Zajímavost
Další CS2 Major odstartuje za měsíc a my již od začátku října z náme všechny jeho účastníky. Přitom teprve až nyní si poslední šampioni i další účastníci vyřazovacích bojů vysloužili svoji předchozí herní odměnu. V neozmámeném updatu obdrželi všichni své vysloužené trofeje.
Trofej z BLAST.tv Austin Majoru
Trofej z BLAST.tv Austin Majoru
Zdroj: Valve

Když společnost BLAST uspořádala svůj první Major, tak unikátní trofej pro nové světové šampiony byla v komunitě pro smích. Pro svůj druhý Major se naštěstí pořadatelé polepšili a trofej pro Austin se vydařila.

Velkou poctu zvednout ji měli hráči týmu Vitality, jenž na nejprestižnějším turnaji světa Counter-Striku koncem června zakončili svoji sérii sedmi vyhraných turnajů v řadě a potvrdili půlroční světovou dominanci.

Zatímco reálnou trofej si mohli odvézt domů a vystavit ji ve svých týmových prostorách, tak na tu virtuální museli čekat neuvěřitelné čtyři měsíce. Nejen oni, ale všichni účastníci vyřazovací fáze turnaje v Austinu.

Valve se s designem nepáře a každý šampionát má totožný design. I proto je šílené, že se vždy čeká tak dlouho. Ten den ale nastal! Pouhý měsíc před dalším šampionátem se 40 hráčů má konečně čím pochlubit.

Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.