Přejít k hlavnímu obsahu

EW Series: V první kvalifikaci zvítězil Jarla

24. 4. 2018 | 13:10 Hearthstone
Uplynulý víkend byl opravdu nabitý, kromě sklizně proběhla i první kvalifikace na finále od ElectroWorld, což je turnaj, který ve spolupráci s touto společností připravuje český Hearthstone guru StanCifka. Jak to celé dopadlo?
Výchozí obrázek

Turnaj se hrál formátem Conquest Bo5 bez banu a zúčastnilo se ho celých 165 hráčů. Obrovskou formu potvrdil Jaromír "Jarla" Vyskočil, který nejenže uspěl v Jarní sklizni na MČR, ale zároveň vyhrál i tento turnaj. A to přesto, že hrál oba turnaje současně! Druhým postupujícím se stal šachista Jan "JohnKoul" Kolašín. Postup těsně utekl dvojici Greedlord a Bachi, kteří si z turnaje odnesli jako útěchu věcné ceny v hodnotě 1000 Kč.

{#Česká Republika} Greedlord3

Formát bez banu znamenal, že se všichni hráči museli vypořádat s všudypřítomným Warlockem. V turnaji tak nebyla nouze o Quest Rogue a balíčky se Spiteful Summonery. Vítězný lineup sestával z Cubelocka, Hadronox Cube Druida a Quest Rogue. Tedy třech nejsilnějších balíčků na metě, které umožňují spoustu broken komb, ale je nutné je hrát velmi precizně. A zdá se, že přesně tenhle styl Jarlovi sedne.

Král ladderu se konečně dočkal úspěchu i na domácích turnajích

Jára se k průběhu vyjádřil následovně:

"EW kvalifikace probíhala celkem v pohodě, hráči se chovali slušně, až na jednoho, který mi nepotvrdil výsledek. Po herní stránce jsem prošel celou kvaldou dost s přehledem, akorát tuším, že v pátém kole to bylo hodně těsné (za stavu 2-2 jsem měl Hadronoxe a 2x Naturalize v posledních čtyřech kartách, takže jsem musel zahrát Infestaci a jít do fatigue, ale nakonec byl soupeř nucen zahrát Psychic Scream a stačilo to na výhru). Hrát oba dva turnaje najednou bylo dost složité, zvlášť když jsem musel pilotovat oba zápasy ve stejnou chvíli (to se stalo asi 2x). Ale zvládl jsem to úspěšně i přes nějaké ty missplaye, ze kterých jsem se poučil, a nakonec se mi zadařilo na obou turnajích."