IEM Fall: frozenovi spadl kámen ze srdce a Majoru se přeci jen zúčastní! A jak vypadá play-off?

6. 10. 2021 09:10
frozen
i
frozen
Zdroj: ESL
Dobrá zpráva! Kromě Entropiqu bude na Majoru vyšlapávat cestu domácí scéně i frozen, jeho tým mousesports se sice po čtvrtém místě ve skupině A musel spoléhat na výsledky úhlavních soupeřů, nakonec to však vyšlo. A jak to v turnaji vlastně vypadá dál, respektive kdo doplnil už dříve pozvanou devítku týmů na uctívaném Majoru?

IEM Fall zatím nabízí zajímavou podívanou, ať už jde o nečekané zvraty ve výsledcích, nervy drásající tiebreaky či prostě souboj té nejužší světové špičky o nejdůležitější turnaj na scéně. Tento turnaj má největší sílu zahýbat RMR žebříčkem, který týmy dostane na svátek CS:GO, a brzo budeme mít hotovo i v Evropě.

Jistotu účasti na PGL Majoru už má 14 týmů z 24, hned osm už zná i místo, kde svoji pouť začne. Nejlepší týmy světa Natus Vincere a Gambit míří do Legends části, Spirit s BIG do Challengeru a Virtus.pro si spolu s brazilskými Sharks, australskými Renegades a ruskými střelci české organizace Entropiq zahrají Contenders část. Ve Stockholmu se dále už jistě představí Astralis, G2, NiP, Vitality, Heroic a nyní také mousesports.

Právě tento evropský celek, jehož nedílnou součástí je slovenský frozen, si to ale pořádně zkomplikoval. Přitom ale ještě před turnajem měl výsostnou pozici – s 1600 body za prvenství ve FLASHPOINT 3 dokonce hráči drželi na třetím místě slot v Legends fázi, takže pro jistý postup jim stačilo skončit v TOP 10, tj. v šestičlenné skupině nejhůře třetí. Jenže to se nepovedlo a myšáci z celkového čtvrtého místa museli doufat v zakopnutí konkurence. Díky tučným bodům to ale vyšlo, po výhře FaZe nad OG v bojích o 9. až 12. místo, která Aleksib a spol. ukončila šance, byla jedna potřebná podmínka splněna a kámen ze srdce tak mohl spadnout. Stále je však ve hře možnost začít přímo v Challengeru, k čemuž je potřeba, aby nováčci v žebříčku zakopli ve čtvrtfinále.

RMR EU live pořadí
i
RMR EU live pořadí
: Liquipedia

Pokud se ještě vrátíme k samotnému evropskému IEM Fall, tak v play-off nalezneme opravdu zajímavé týmy. Největším šokem byl postup Copenhagen Flames z prvního místa skupiny A, jejich sílu nezastavil absolutně nikdo, včetně druhých G2 nebo právě mousesports a FunPlus Phoenix, kde šance na Major Stykovi a spol. bohužel vyhasla. Ze skupiny B mohli postoupit SINNERS, avšak extrémně těsná prohra nad Movistar Riders věci razantně změnila a do play-off nakonec zamířili právě Španělé spolu s neporaženými Astralis. I v céčku to pěkně vřelo, na úkor OG ale z prvního místa míří do play-off ENCE spolu s Vitality. A konečně skupina D, tam byli nezastavitelní NiP, avšak bulharští Fiend mnohé překvapili postupem z druhého místa. Kromě víkendových bojů o prvenství na IEM Fall nás čekají ještě zápasy, které kvůli RMR bodům určí i přesné pořadí celé TOP 8.

IEM Fall: Play-off
  Dánsko Astralis -                  
  8.10. 17:00     Evropa Vítěz QF1 -            
  Bulharsko Fiend -                  
        9.10. 17:00     Evropa Vítěz SF1 -      
  Evropa G2 -                  
  8.10. 20:15     Evropa Vítěz QF2 -            
  Evropa ENCE -                  
              10.10. 17:00     Evropa Šampion  
  Dánsko CPH Flames -                  
  7.10. 20:15     Evropa Vítěz QF3 -            
  Francie Vitality -                  
        9.10. 20:15     Evropa Vítěz SF1 -      
  Evropa NiP -                  
  7.10. 17:00     Evropa Vítěz QF4 -            
  Španělsko Movistar Riders -                  
IEM Fall: 9.-12. místo
  Dánsko Heroic 0            
        Evropa BIG -      
  Evropa BIG 2            
        6.10. 17:00     Evropa 9. místo  
  Evropa OG 1            
        Evropa FaZe -      
  Evropa FaZe 2            
        Dánsko Heroic -      
        6.10. 17:00     Evropa 11. místo  
        Evropa OG -      

O autorovi:

Členem od: 26. 4. 2020
Celkový počet článků:
146

Doporučená videa: