Kolize a souboje kolo na kolo! Jak vypadal závod na maďarském Hungaroringu?

10. 10. 2021 16:20
Výsledky z Hungaroringu
i
Výsledky z Hungaroringu
Zdroj: Logitech
Předposlední závod v rámci Logitech McLaren G Challenge je za námi a ani tentokrát jsme nepřišli o pořádné souboje. Na úzkém Hungaroringu není úplně nejjednodušší předjíždět, ale jezdit za někým několik kol může být lehce frustrující. Někteří zvládli své emoce ovládat a jiní se prostě rozhodli zkusit předjíždět za každou cenu. Nakonec jsme se tak dočkali třech jezdců, kteří nedokončili závod.

Po týdenní pauze se Logitech McLaren G Challenge vrátila a na maďarském Hungaroringu se rozdávaly velice důležité body do celkového pořadí. Ovšem ještě před samotným závodem nás čekala kvalifikace, ve které si nejlépe poradil, jako už tradičně, Martin Kadlečík s časem 1:42.192. Nejblíže k němu se dostal Jan Lomjanský, ten ztrácel pouhých 0,138 vteřiny a sliboval tak tímto časem velice atraktivní závod.

Letmý start je klasika a Martin Kadlečík se s ním už velice dobře seznámil. Ani tentokrát nechyboval v přesném načasování. Naopak Jan Lomjanský na druhém místě zaspal a Lukáš Matěja získal ten naprosto nejlepší start ze třetího místa. Už v první zatáčce se mu povedlo usadit se na druhé místo, ale o pár vteřin později pro něj přišlo zklamání – výpadek internetu a tím pro něj závod minimálně z kompetitivního hlediska skončil. Sice se znovu připojil, ale už nejel o nic více než o čest. I takovéto situace jsou bohužel součástí online závodění.

Ostatní závodníci ještě sváděli během prvního kola souboje, které byly možná až za hranicí pravidel, ale většina prošla relativně nepoškozena úvodní fází. Speciálně čtvrtá a pátá zatáčka byla pro některé jezdce nešťastným místem a viděli jsme zde několik kolizí. Jak jsme již zmínili, tak Hungaroring není zrovna jednoduchým okruhem na předjíždění, takže pořadí se nějak více neměnilo a Martin Kadlečík si tak připisuje třetí výhru v sezóně, kromě toho zaznamenal i nejrychlejší kolo v závodě, za což získává bonusový bod.

Poslední závod proběhne už příští týden na legendárním Spa-Francorchamps v Belgii. Tento velice náročný okruh nám ukáže ty nejlepší jezdce, které na startovním roštu máme, a zároveň završí celý podnik Logitech McLaren G Challenge. Do hlavního finále postoupí nejlepších osm závodníků z celkového pořadí. Pokud se chcete zapojit do závěrečného závodu, tak registrovat se můžete na oficiální stránce turnaje.

Výsledek závodu
i
Výsledek závodu
Foto: PLAYzone
Průběžné pořadí Logitech McLaren G Challenge
Martin Kadlečík 50
Martin Lorenc 40
Lukáš Markvart 40
Jaroslav Roth 33
Lukáš Matěja 30
Jan Lomjanský 28
Šimon Vozárik 20
Adam Zámečník 18
Kamil Radvanský 17
Tomáš Hora 17
Tomáš Tměj 16
Jan Klimeš 14
Pavel Eisenhammer 13
Jan Bruna 11
Ladislav Oulehla 10
Pavol Čobrda 9
Petr Holman 8
Pavel Doležal 7
Daniel Krejdl 6
Oldřich Štěpanovský 6
Adam Celárek 2

 

O autorovi:

Členem od: 5. 3. 2021
Celkový počet článků:
314

Doporučená videa: