Po FaZe zpátky do akce? Brazilská legenda je blízko k dočasnému evropskému angažmá

8. 9. 2021 09:20
coldzera
i
coldzera
Zdroj: HLTV.org
Už je to přes tři měsíce, co dvojnásobný vítěz Majoru coldzera sedí na lavičce FaZe Clanu a nikdo doteď nevěděl, co s ním bude. To se ale mění, hvězdný Brazilec má totiž údajně namířeno do dalšího evropského týmu Complexity, kde by podobně jako NaToSaphix nahradil zraněného k0nfiga.

Evropský tým Complexity se podle zpráv portálu Dexerto, 1pv.fr a ge chystá oznámit podpis nejlepšího hráče z let 2016 a 2017, Marcela "coldzera" Davida, který by v týmu doplnil vzniklou mezeru za zraněného Kristiana "k0nfig" Wieneckeho. Dlouhodobou oporu týmu s hvězdou uprostřed dosud nahrazuje Niels Christian "NaToSaphiX" Sillassen, který s týmem v ESL Pro League S14 dokráčel, i po výhře nad SINNERS, až do čtvrtfinále.

Po této akci se ale vedení chystá udělat změnu, a to pořádnou. 26letý coldzera, který se v červnu rozhodl odstoupit ze základní soupisky FaZe a posléze byl spojován s možným příchodem do FURIE namísto hondy, je papírově asi určitě tou nejlepší náhradou na poli volných hráčů. Jestli to ale může šlapat, je velkým otazníkem.

V týmu sice potká svého krajana, zkušeného trenéra Luise "⁠peacemaker⁠" Tadeua, jenže s ostatními si moc nesedne ve své roli lurkera, protože jak kapitán Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer, tak Justin "⁠jks⁠" Savage si v ní stejně jako on hodně libují. Fakt však je, že dvojnásobný šampion Majoru by byl pouze náhradou za zmíněného k0nfiga, a není jasné, na jak dlouho v týmu po případném angažmá setrvá. Sádra na ruce Dána bude po operaci zápěstí až do 15. září, přičemž následně ještě určitě nastanou všemožné rehabilitace.

V nové sestavě by Complexity šli do akce už 24. září v BLAST Premier Fall Groups, kde mimochodem v prvním kole narazí na bývalého zaměstnavatele coldzeryFaZe, dále pak také i na silné OG a NAVI. Hvězdný Brazilec se bude snažit obnovit svou úspěšnou kariéru, které ale v posledních dvou letech trochu docházela šťáva. Úspěch s FaZe slavil pouze v BLAST Pro Series: Copenhagen a IEM New York. Chytne svou další štaci pořádně za pačesy?

Pokud se spekulace potvrdí, Complexity vlétnou vstříc dalším turnajům v tomto složení:

 Dánsko Benjamin "blameF" Bremer
 Bulharsko Valentin "poizon" Vasilev
 Austrálie Justin "jks" Savage 
 Dánsko Patrick "es3tag" Hansen
 Brazílie Marcelo "coldzera" David 

 Brazílie Luis "peacemaker" Tadeu – trenér
 Dánsko Kristian "k0nfig" Wienecke – zdravotně indisponován

O autorovi:

Členem od: 26. 4. 2020
Celkový počet článků:
122

Doporučená videa: