Sympatická cesta je u konce. ENTERPRISE padli s Apeks a nepostupují do ESEA Premier

14. 7. 2021 14:00
ENTERPRISE esports
i
ENTERPRISE esports
Zdroj: ENTERPRISE esports
ENTERPRISE esports se loučí se šancí o zisk vstupenky do ESEA Premier. V baráži o tuto ligu nejdříve po napínavém boji podlehli Sprout, naposledy pak bez výhry jediné mapy Apeks. I tak ale před nimi musíme smeknout, takový výsledek si možná ani nepředstavovali.

ENTERPRISE esports v celé ESEA Advanced předváděli kvalitní výkony, v play-off si dokonce zajistili vstupenku do ESEA Premier Relegation, tedy baráže o 38. sezónu Premier ligy. K ní potřebovali dvakrát zvítězit a prohrát maximálně jednou. Po tom, co se dlouho a usilovně prali se Sprout, měli na kontě bohužel hned stav 0:1, v zápase s Apeks tak šlo o všechno. 

V úterní podvečer se nejdříve určily mapy, ENTERPRISE volili Inferno, švédsko-dánská skvadra nový Ancient a zápas měl rozhodnout Overpass. Česko-slovenská sestava na Infernu za teroristickou stranu prohrála úvodní tři kola, tento bodový deficit však zanedlouho stáhla a už skoro The eLiVe a spol. začínali diktovat tempo hry. Apeks však neztráceli a především díky vítězi IEM Katowice 2016 s fnatic, Dennisi "dennis" Edmanovi, do své kapsy nabrali hned 8 bodů. To ale bylo v porovnání s tím, co následovalo, pro ENTERPRISE ještě přijatelné. Apeks totiž našeho zástupce hnali do úzkých, posílali je do slabých nákupů a brali jeden bod za druhým. ENTERPRISE se tak v konečném součtu nezmohli za CT stranu ani na jedno kolo, celkově tedy padli 7:16.

Na Ancientu bylo vidět, že Apeks svůj pick dobře zvládají a mají ho naběhaný. EP moc nevěděli, jak svého téměř bezchybně hrajícího soupeře zastavit. Za stavu 1:7 se ale trochu zvedli a v první půlce nakonec získali alespoň 5 bodů. Bohužel, AcilioN a spol. opět získali pistole a s ním i následné luxusní vedení 14:5. Ničemu nepomohli ani tři vyhraná kola od ENTERPRISE, jejich sok bral vítězství 16:8 a postup do rozhodujícího zápasu, který určí, v jaké divizi se příští sezónu objeví.

Česko-slovenský celek tak v baráži končí bez výhry, výkony však hráči podávali nadprůměrné a určitě nebudou výkonnostně tak nespokojeni. Zajímavé však bude nyní sledovat, jestli se v týmu opravdu něco změní. Rozbořit sestavu, která dokáže sehrát vyrovnaný boj i se Sprout, by možná mohlo být špatnou volbou. Byl tohle její poslední tanec nebo ne? To se možná dozvíme již brzy, letní sezóna se blíží!

O autorovi:

Členem od: 26. 4. 2020
Celkový počet článků:
88

Doporučená videa: