CGS přichází - behold!

26. 5. 2006 17:56
Je to tady! CGS (Championship Gaming Series) přichází do Evropy. Obrovský celosvětový turnaj s prizemoney čítající stovky tisíc dolarů otevírá tento týden svou vstupní bránu, kterou vkročí většina top CS:S týmů. Přijdou i nějací zatvrzelí 1.6kaři? Co se vlastně bude dít? Čtěte dále.Je to tady! CGS (Championship Gaming Series) přichází do Evropy. Obrovský celosvětový turnaj s prizemoney čítající stovky tisíc dolarů otevírá tento týden svou vstupní bránu, kterou vkročí většina top CS:S týmů. Přijdou i nějací zatvrzelí 1.6kaři? Co se vlastně bude dít? Čtěte dále.

CGS, megalomanská soutež, podbitá tím nejlepším zázemím, televizními přenosy stanice SkySports a profesionálními smlouvami. Snad již dnes večer se evropští hráči dozví, jaké jsou podmínky jejich účasti na této akci. Hodně informací je ještě nejasných a čeká na zveřejnění/potvrzení. Pojďme si zatím probrat to, co víme a o čem se spekuluje.


Systém turnaje:

Turnaj bude provázen mnoha částmi od kvalifikace po účast na "Grand Slamu". Evropská kvalifikace je rozdělena na část kontinentální Evropy (4 sloty do finále o USA) a Britských ostrovů (2 sloty do finále o USA), kde budou probíhat kvalifikační turnaje zvlášť.

Online kvalifikace začne ve stejné datum, tedy 9.července a skončí 3. srpna. Během kvalifikace budou takzvaní "General Managers" scoutovat jednotlivé týmy, hledat nové talenty a zjišťovat jak si týmy stojí oproti konferenci. Potom co kvalifikace dospěje ke svému konci (EU - semifinále; GB - finále), vyberou si jednotliví GM své týmy. Začne další část turnaje - Cesta na Grand Slam

V tento okamžik si 2 UK týmy zahrají proti sobě o přímý postup do "Grand Slamu", kde se budou účastnit vítězové všech 5 částí světa + 3 týmy, které si vyslouží tzv. divokou kartu, celkem tedy 8 týmů. Zbylé 4 kontinentální týmy si zahrají Single Elimination Play-OFF. Vítěz opět automaticky postoupí do GS, další 2 budou bojovat o jedno ze třech míst na Wild Card.

Závěrečná fáze turnaje by měla probíhat v USA, kde se střetne pět vítězů jednotlivých konferencí (Severní Amerika, Jižní Amerika, Evropa, Asie, Austrálie) a tři šťastné týmy, které zvládnou boj o divokou kartu. Podle informací CGS by týmy, které se dostali až na Grand Slam měli dostat velký finanční bonus v řádech desetitisíců USD.


Specialita CGS - herní nastavení

Opravdu zajímavou věcí na CGS je herní systém. Zapomeňte na mr15 s dlouhým roundtime. Díky CGS pravidlům budou diváci jak v reálné TV, tak v SRCTV svědky opravdové bitvy plné rushů s dokonalým flashováním - prostě dynamické, ničím nezdržované zápasy.

Zde jsou ty nejpodstatnější změny:

Roundtime je omezen na 1:20
Max Rounds je stanoveno na 9
Start Money je defaultně 16000
Prodloužení se hraje systémem náhlé smrti - kdo dá bod vyhrálKdo má šanci?

V současné době ještě není známo, jestli se bude moci zúčastnit opravdu každý, nebo jestli budou jednotlivé týmy vybírány podle určitých kritérií. Jsou ovšem týmy, u kterých si můžeme s jistotou říct, že mají velkou šanci být na Grand Slamu - compLexity, Team3D, H2k, 4Kings nebo například fnatic. Podrobnější rozbor můžeme podat po uzavření registrací.

Příchod CGS do Evropy by mohl mít za následek ještě jednu věc. Tou je bezpochyby přechod top EU CS 1.6 týmů na Source jako to předvedla severoamerická scéna na přelomu roku. Vidět takové NiP, pentagram nebo například SK-Gaming bojovat v CS:S source v příme konfrontaci s již zavedenými Source týmy byl jednoznačně skvělý zážitek.

O CGS Vás budeme pravidelně informovat, jen co získáme další informace, kterých zatím opravdu není mnoho.

Zdroj: www.gotfrag.com, http://www.thecgs.com

banner by maddy

Mohlo by vás zajímat:

O autorovi:

Členem od: 5. 5. 2007
Celkový počet článků:
1317