Přejít k hlavnímu obsahu

Counter Strike: Source

Counter-Strike: Source - pokračování nejhranější online akční hry světa nabízí kombinaci brilatního herního systému založeného na týmové spolupráci a pokročilé technologie Source enginu. Rezervujte si u nás zdarma server , přečtěte si aktuality, hrajte turnaje a ligy, jsme tady pro vás.

O hře

Counter-Strike: Source (CS:S, CSS) je PC hra vytvořená společností Valve Software. Tento remake starého Counte-Strike byl vydán 21. října 2004 a i on se zakladá na stejných principech jako jeho předchůdce. Střetávají se zde jednotky CT (counter-terrorists) a T (terrorists) v sérii několika kol, obvykle patnácti. Každé kolo je vyhráno buď „splněním úkolu“ (detonace bomby, defusnutí bomby - „de_“ mapy, zachránění rukojmích - „cs_“ mapy) a nebo eliminováním všech členů protějšího týmu.

Hratelnost

Counter-Strike: Source slučuje jednak vlastnosti Half-Life 2, zejména díky novému enginu, tak prvky Counter-Strike, proto je hratelnost velmi podobná. V kompetitivním hraní se využívají pouze „de_“ mapy, jelikož ovládání rukojmích je velice těžkopádné. Chování zbraní se oproti CS 1.6 změnilo a je podobné spíše ještě staršímu CS 1.5. Také účinnost oslepujících granátů byla v CS:Source silně navýšena, což dává hře úplně nové taktický rozměr.

css

css

css

Doporučená konfigurace

Pro bezproblémové hraní CS:Source se hodí dvoujádrový procesor s grafickou kartou podporující DirectX 10. Minimální množství operační paměti je 1 GB.

Kde hru seženu?

Hru lze zakoupit online pomocí distribučního softwaru společnosti Valve, který se nazývá Steam (www.steampowered.com). Další možností je nákup hry u některého z běžných prodejců. Hru si můžete pořídit například na stránkách našeho partnera SuperGamer.

Soutěže

Counter-Strike: Source je velmi kompetitivní hra, ve které se pořádá velké množství různých lig a turnajů. Tým vždy tvoří pět hráčů. Vrcholem všeho jsou potom offline akce. Česká republika je momentálně hodnocena jako země, s nejlepšími hráči v Evropě. Minulý rok získala naše reprezentace zlaté medaile z oficiálního mistrovství Evropy – European Nations Championship, který pořádá německý portál ESL.eu. Naši si z Německa odvezli zlaté medaile a finanční prémii 5,000 Euro.

reprezentanti

Jako v mnoha jiných sportech nejlepší čeští hráči nehrají po hlavičkou domácích celků. Tyto kluby nejsou schopny naplnit své závazky a požadavky týmů. Hráči domácí scény proto hájí barvy například britského klubu Reason Gaming a pravidelně cestují po Evropě na různé turnaje.

Můžu si i já zahrát?

Samozřejmě, zde na portálu PLAYzone.cz poskytujeme příležitost zahrát si všem. Novým týmům i jednotlivcům. Pokud ještě nemáte vlastní tým, se kterým byste hráli například prestižní Intel Ligu nebo Steelseries Clanbase, můžete zkusit štěstí v některém z žebříčků pro jednoho hráče. 1on1 clanbase jsou zde právě pro vás. Veškeré soutěže naleznete pod tímto článekem.

css

css

Anti-cheat

Bohužel, ani co se týče podvádění a „dopingu“ nezaostávají elektronické sporty za těmi zaběhnutými. Vždy se najde někdo, kdo chce podvodem dosáhnout na vítězství. Proto u nás využíváme služeb programu X-Ray Anticheat, který se stará o bezproblémový průběh všech oficiálních zápasů.

Chci vidět jak hrají profíci

Counter-Strike: Source má propracovanou herní televizi, takzvanou SourceTV. Díky ní můžete sledovat střetnutí těch nejlepších ať už u nás nebo v Evropě. V téměř všech reportážích se naše redakce stará o to, abyste měli možnost fandit svým oblíbencům a třeba se i něco přiučit. Stačí pouze zapnout hru a připojit se na adresu, kterou najdete například v příslušné novince.