Excel dělá změny: Patrik má dva nové spoluhráče

14. 5. 2020 11:27
Patrik
EXCEL, tým evropské LEC, se rozhodl udělat před letním splitem dvě změny v sestavě. Tým opouští korejská dvojice Expect a Mickey, náhradou jsou relativně noví talenti Kryze a Special. Pomůže to sedmému evropského týmu jarního splitu na Worlds?

Dráha švédského hráče Kryze se znovu posouvá na další úroveň. Ještě před dvěma lety teprve vstupoval na vrcholek severské scény, ale i díky postupu na European Masters s týmem FALKN si ho všimli v akademii G2 odkud rychle putoval do německého týmu Unicorns of Love. V něm letos změřil síly i s našimi zástupci: Freezem a Kamiusem, ale na European Masters se těsně nedostal. Přesto jeho výkony byly natolik kvalitní, že si ho vyhlídl tým z evropské LEC a my můžeme s napětím očekávat, jak mu to půjde proti hráčům jako Wunder, Bwipo nebo Alphari. 

Druhou posilou je midlaner Special, který barvy Excel hájil už v loňském roce. Holanďan už je na profesionální scéně nějaký ten pátek a zažil tak i prostředí Misfits Gaming, kde působil jako náhradník. Nyní rok a půl pendluje mezi základní sestavou a britským academy týmem Excel, ale nyní to konečně vypadá, že by si měl upevnit místo v nejvyšší evropské lize. V sestavě nahrazuje Mickeyho, který měl velmi jedinečný herní styl, ale jeho výkony byly jako na horské dráze. V jednom zápase si zasloužil MVP, v dalších třech byl ale neviditelný. 

Sestava EXCEL pro letní split 2020:

 Švédsko Felix "Kryze" Hellström (Top)
 Velká Británie Marc "Caedrel" Lamont (Jungle)
 Nizozemsko Joran "Special" Scheffer (Mid)
 Česká republika Patrik "Patrik" Jírů (AD Carry)
 Norsko Tore "Tore" Eilertsen (Support)

Excel skončili v jarním splitu na sedmém místě a pod vedením YoungBucka se rozhodli pro ryze evropskou soupisku, která by tak mohla komunikačně fungovat o něco lépe. Cílem bude samozřejmě postup na světový šampionát, kam letos Evropa vyšle hned čtyři týmy a šanci tak cítí i týmy ze středu tabulky. Český střelec Patrik a jeho tým to ale nebudou mít vůbec snadné, protože evropská LEC je nabitá víc než kdy jindy.

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1487