Formát IEM Katowice Majoru byl představen

21. 1. 2019 18:12
IEM Katowice
Již méně jak měsíc zbývá do začátku prvního Majoru roku 2019, IEM Katowice. Představen byl dnes jeho formát, jak vypadá?

Tak, jak už je tradicí, budou boje v New Challengers Stage a New Legends Stage probíhat pomocí Swissu na tři výhry. Změna ale přichází již zde, na rozdíl od minule se totiž budou hrát formátem BO3 všechny zápasy o postup nebo vyřazení a nejen ty mezi týmy se skóre 2-2. To znamená, že celkově se bude ve dvou Swissech hrát 26 BO3 zápasů. Pro představu, na FACEIT Majoru jich bylo jen šest.

IEM Katowice

Největším změna ale přichází až při úpravě seedingu. O tom, jak budou vypadat úvodní zápasy, rozhodnou samotní účastníci turnaje – každý sestaví vlastní žebříček ostatních účastníků, ze kterých se pak sestaví žebříček finální (dva žebříčky, jež byly nejdál od celkového průměru, se počítat nebudou). První v tomto pořadí se pak utká s posledním, druhý s předposledním, atd.

O podobě zápasů v pokročilejší fázi swissu už pak nebude rozhodovat tzv. Buchholz tak, jak tomu bývalo, nýbrž ELO. To úvodní bude určeno podle již zmíněných žebříčku (první bude mít logicky nejvyšší, poslední nejnižší) a měnit se pak bude podle výsledků jednotlivých zápasů. Ve skupinách se stejným počtem bodů pak bude bojovat ten s nejvyšším počtem ELO bodů s tím s počtem nejnižším. Systém se tedy od toho, jež byl použit minule, liší opravdu výrazně. Ale jeho složitost vyvažuje jeho férovost, která by měla být oproti jednoduchém formátu z FACEIT Majoru výrazně vyšší.

O autorovi:

Členem od: 25. 8. 2016
Celkový počet článků:
1312